Pechowy lot rosyjskiego samolotu. Chaos na pokładzie, 19 pasażerów trafiło do szpitala

Co najmniej 20 pasażerów lotu Moskwa-Bangkok ucierpiało na skutek powietrznych turbulencji. Do zdarzenia doszło w samolocie linii Aerofłot podczas podchodzenia do lądowania.

Rosyjski konsul w Tajlandii oświadczył, że ofiarami turbulencji są zarówno "obywatele Rosji, jak i cudzoziemcy". - Ofiary doznały licznych urazów ortopedycznych. Najprawdopodobniej ucierpiały osoby, które nie były przypięte pasami - wyjaśnił. Według agencji TASS łącznie obrażeń doznało 25 osób, według innych źródeł - 20, z czego 19 trafiło do szpitala.

Według portalu "Life Novosti" ofiary miały zostać wyrzucone ze swoich foteli i upadać na podłogę maszyny po zderzeniu z jego sufitem. U 3 osób lekarze podejrzewają obrażenia kręgosłupa. O tym, jak silne były turbulencje, można się przekonać oglądając nagranie, wykonane przez jednego z pasażerów tuż po wylądowaniu.

Turbulencja czystego nieba czasami nazywana jest "dziurami w powietrzu". Polegają one na nagłych zawirowaniach powietrza w bezchmurnej atmosferze. Spowodowane są one różnicą prędkości wiatru na różnych wysokościach.

Dlaczego ten bilet jest taki tani? Jak oszczędzają tanie linie lotnicze

Więcej o: