Robotnicy remontowali stary londyński kościół. W trakcie prac odkryli wejście do krypty [WIDEO]

Pracownicy remontujący budynek starego kościoła St Mary-at-Lambeth w Londynie natknęli się na wejście do podziemnego pomieszczenia. To, co w nim znaleziono, zaskoczyło wszystkich.

Na szczątki arcybiskupów Canterbury, zwierzchników Kościoła Anglii, natknęli się robotnicy pracujący w budynku dawnej świątyni St Mary w Londynie. W trakcie prac budowlańcy dotarli do niewielkiego otworu w posadzce. Jak się okazało, to wejście do krypty, w której znajdowało się ok. dwudziestu trumien.

Jak wylicza "The Independent", krypta jest miejscem pochówku m.in. Richarda Bancrofta, który nadzorował wydanie protestanckiej Biblii Króla Jakuba w 1611 roku. Znaleziono również szczątki arcybiskupa Johna Moora (zmarł w 1805 r.) i jego żony Catherine Moore. Wszystko wskazuje na to, że spoczywają tam także inni arcybiskupi, którzy żyli na przełomie XVII i XVIII w.  - Nadal nie wiemy, kto jeszcze tam leży - mówi dyrektor muzeum Christopher Woodward.

Odkrycie jest sporym zaskoczeniem, bo budynek był wielokrotnie przeszukiwany przez archeologów, a w XIX w. usunięto z niego tysiące trumien.

Kościół St Mary-at-Lambeth od 1972 r. nie spełnia już swoich funkcji religijnych, w latach 70. teren został przekształcony w Muzeum Ogrodów na cześć Johna Tradescanta, słynnego XVII-wiecznego brytyjskiego podróżnika i ogrodnika, który został pochowany w pobliżu świątyni. Od 2015 r. w budynku trwają prace remontowe, dzięki którym zostanie otwarta nowa ekspozycja.

Zobacz także: Kto obejmie tron brytyjski po królowej Elżbiecie II? Pełna lista sukcesji jest naprawdę długa

Kto obejmie tron brytyjski po królowej Elżbiecie II? Pełna lista sukcesji jest naprawdę długa