Awionetka eksplodowała w powietrzu. Spadła na parking przed Lidlem w Portugalii.

Pięć osób zginęło w wypadku, do jakiego doszło w Portugalii. Awionetka miała wybuchnąć w powietrzu i spaść na parking przed supermarketem. Nie wiadomo na razie, jakie były przyczyny zdarzenia

Awionetka, w której miał znajdować się pilot i trójka pasażerów, miała eksplodować w powietrzu. Samolot spadł na ciężarówkę na parkingu przed Lidlem w Tires, nieopodal miasta Cascais na portugalskim wybrzeżu. Według doniesień "Expressu", nikt na pokładzie awionetki nie przeżył wydarzenia. Na ziemi, jak podaje agencja Reutera, zginęła jedna osoba - prawdopodobnie kierowca ciężarówki, który utknął w pojeździe. Na razie nie znane są przyczyny wydarzenia.

Samolot miał spaść na samochód, który dostarczał towar do supermarketu. Lekko ranne są także cztery osoby. Co najmniej jeden dom zajął się ogniem, podobnie jak kilka samochodów. Wciąż nie wiadomo, czy ucierpiał ktoś znajdujący się na ziemi. Na miejscu jest 50 strażaków i służby ratownicze. Z miejsca wypadku unosi się duży dym.

Samolot Piper PA-31TR Cheyenne II był zarejestrowany w Szwajcarii, dopiero co wystartował z pobliskiego Tires. Trzy dni temu miał opuścić Genewę, zatrzymać się w Marsylii i przylecieć do Portugalii. Prawdopodobnie wszystkie ofiary były obywatelami Szwajcarii.

A teraz zobacz WIDEO: Samolot pasażerski wystartował w niemal pionowej pozycji

Samolot wystartował w niemal pionowej pozycji. Wygląda jak rakieta

Więcej o: