5-latek zaklinował się w mechanizmie obrotowej restauracji. Nie udało się go uratować

Do tragicznych wydarzeń doszło w piątek w restauracji w Atlancie. Pięcioletni chłopiec oddalił się od rodziców i zaklinował między ścianą a podłogą obrotowego lokalu. Mimo natychmiastowej pomocy dziecko zmarło.

W piątek pięcioletni chłopiec wraz z rodzicami odwiedził restaurację Sun Dial na przedostatnim, 72. piętrze Westin Peachtree Plaza - najwyższego hotelu w Atlancie. Jak podaje lokalna telewizja WSB, dziecko oddaliło się na niecałe półtora metra od stołu i zostało złapane przez mechanizm obrotowego lokalu.

Pięciolatek utknął między podłogą a ścianą. Mechanizm automatycznie zatrzymał się, obsługa uwolniła dziecko, ale było już za późno. Mimo udzielonej pomocy chłopiec zmarł w szpitalu. Przyczyną były obrażenia głowy.

- Całe jego ciało zaklinowało się, ale ciężar obrażeń wzięła na siebie głowa - powiedział sierżant Warren Pickard z miejscowej policji. Jak informują służby, rodzina chłopca przyjechała do miasta z Charlotte, zatrzymała się w innym hotelu, do Westin Peachtree Plaza przyszła tylko na lunch. Obrotowa restauracja oferująca widok na panoramę miasta z ponad 220 metrów została zamknięta do odwołania, na miejscu toczy się śledztwo.

A TERAZ ZOBACZ: Widok taki, że miękną nogi. Przeszklony basen 150 metrów nad ulicąWięcej o: