Polska ciężarówka zachwyciła brytyjskich policjantów i setki innych ludzi. "Niesamowita!"

Policjanci z Kent zazwyczaj pokazują na Twitterze auta, których kierowcy złamali przepisy. Tym razem zamieścili tam fotografie polskiej ciężarówki, gdyż... podziwiają to, jak wygląda.

Nietypowy samochód policjanci z brytyjskiego Kent napotkali podczas piątkowego patrolu na autostradzie M20.

Na całej ciężarówce - zarówno ciągniku, jak i naczepie - namalowane są motywy związane z dywizjonem 303. Ta polska jednostka polskich sił powietrznych w Wielkiej Brytanii walczyła w Bitwie o Anglię i brała udział w innych operacjach II wojny światowej - przypominają na Twitterze policjanci.

Na ciężarówce znajdują się malunki samolotów słynnego dywizjonu, jego emblemat oraz słowa "The Polish Squadron" (ang. polski dywizjon).

"Świetne! To wielka szkoda, że zapomnieliśmy o wielkim wkładzie polskich pilotów w walki podczas II wojny światowej. Wielki naród i wielcy ludzie" - brzmi jeden z komentarzy pod zdjęciami. "To nasi bracia broni. Jesteśmy im winni wdzięczność" - pisze inna Brytyjka.

Pojazd marki Scania należy do polskiej firmy Repiński Transport i Spedycja. Przedsiębiorstwo w połowie zeszłego roku zamieściło na Youtube filmik, prezentujący pomalowaną ciężarówkę. 

 

Okazuje się, że samochód i jego kierowca mają nawet własną stronę na Facebooku. Pojawiają się tam zdjęcia z pracy w różnych państwach Europy.