Ta grafika jest od teraz nielegalna w Rosji. "Sugeruje niestandardową orientację seksualną Putina"

Grafika z twarzą Władimira Putina zajęła 4071. miejsce na liście "materiałów ekstremistycznych" rosyjskiego Ministerstwa Sprawiedliwości. Jej udostępnianie jest od zeszłego tygodnia nielegalne.

"Plakat przedstawiający mężczyznę, przypominającego prezydenta Władimira Putina z makijażem na twarzy - pomalowanymi oczami i ustami. Według autora ilustracja ma sugerować niestandardową orientację seksualną rosyjskiego prezydenta" - taki opis znalazł się na ministerialnym indeksie "materiałów ekstremistycznych".

Chodzi o grafikę podobną do tej poniżej. "Putin jako homoseksualny klaun" - opisał ją "Washington Post". Karykatura była udostępniana w internecie już w 2013 roku, pojawiała się też na plakatach podczas protestów

Jak podaje "Moscow Times", w zeszłym roku sąd zdecydował o zakazaniu kilkunastu grafik, udostępnionych na portalu społecznościowym VKontaktie przez Aleksandra Cwetkowa.  

Sąd nie skazał go z przestępstwa z artykułu dotyczącego mowy nienawiści (za co grozi do pięciu lat więzienia). Zarządził jednak obowiązkowe leczenie psychiatryczne.

A TERAZ ZOBACZ: FBI sprawdza, czy Rosja pomogła wygrać Trumpowi

Więcej o: