Nie żyje Chuck Berry. "Ojciec rock and rolla" miał 90 lat

Chuck Berry, nazywany pionierem albo nawet ojcem rock and rolla, nie żyje. Policja podała, że został znaleziony w rezydencji w pobliżu St. Louis w stanie Missouri.

Chuck Berry miał 90 lat. Urodził się w 1926 roku w Saint Louis w USA. Był autorem piosenek, wokalistą i gitarzystą. Pierwszy hit - "Maybellene" - nagrał w 1955 r. Chuck Berry jest znany też m.in. z utworów "Johnny B. Goode", "Sweet Little Sixteen" i "You Never Can Tell". 

Policja poinformowała na Facebooku, że 90-latka znaleziono nieprzytomnego w domu w sobotę ok. godz. 12.40 czasu lokalnego. Reanimacja nie pomogła. Funkcjonariusze potwierdzili, że zmarły to "Charles Edward Anderson Berry Sr., powszechnie znany jako legenda muzyki, Chuck Berry".

Jego twórczość miała ogromny wpływ innych artystów, m.in. Boba Dylana oraz zespoły "The Beatles" i "Rolling Stones". "Chuck Berry był najlepszym muzykiem rockowym w historii" - napisał na Twitterze Bruce Springsteen, słynny amerykański gitarzysta, piosenkarz i kompozytor rockowy.

Jak przypomina BBC, Chuck Berry w zeszłym roku zapowiedział, że chce nagrać pierwszy od prawie czterech dekad album. Zadedykował go żonie.

ZOBACZ TEŻ: Za to kochaliśmy Wojciecha Młynarskiego. Wspominamy legendę polskiej piosenki

Za to kochaliśmy Wojciecha Młynarskiego. Wspominamy legendę polskiej piosenki

Więcej o: