Alarm w Ministerstwie Finansów w Berlinie. W przesyłce materiał wybuchowy z czynnym zapalnikiem

Do Federalnego Ministerstwa Finansów w Berlinie dotarła przesyłka z materiałem wybuchowym. Jej otwarcie mogło spowodować poważne obrażenia.

W Federalnym Ministerstwie Finansów w Berlinie przechwycono przesyłkę z materiałem wybuchowym, którą dostarczono do biura pocztowego ministerstwa. Uwagę policji zwrócił podejrzany przedmiot w przesyłce - powiedział rzecznik berlińskiej policji.

Oględziny i badania wykazały, że w środku znajdowała się mieszanka wybuchowa stosowana do produkcji petard. Przy otwieraniu przesyłki mogło dojść do poważnych obrażeń - podkreślił rzecznik policji. Materiał wybuchowy połączony był z czynnym zapalnikiem.

Pracownicy ministerstwa ewakuowani

Ze względu na dobro śledztwa policja nie chciała sprecyzować, czy przesyłka zaadresowana była do ministra finansów Wolfganga Schaeublego.

Na podejrzanie wyglądającą przesyłkę zwrócono uwagę późnym popołudniem w środę. Pracownicy biura pocztowego i pobliskich pomieszczeń musieli opuścić stanowiska pracy; nikt nie doznał obrażeń.

Przesyłka została prześwietlona promieniami Rentgena, lecz to badanie nie pozwoliło jeszcze na dokładne określenie zawartości. W celu dalszych badań przesyłkę przetransportowano na specjalny poligon w Grunewaldzie, gdzie została unieszkodliwiona. Dochodzenie przejął berliński Krajowy Urząd Kryminalny.

Artykuł pochodzi z serwisu

''Deutsche Welle''

embed