Nastolatek pochwalił się w internecie zamordowaniem 9-latka. Niemiecka policja schwytała Marcela H. i znalazła kolejne ciało

19-latek z miasta Herne zdaniem policji może być odpowiedzialny za zabicie 9-latka. Młody mężczyzna zamieścił w internecie zdjęcia ciała ofiary. Chwalił się też zamordowaniem kobiety.

Obława za Marcelem Hesse z Nadrenii Północnej-Westfalii trwa od poniedziałku. Wtedy 19-latek miał zabić 9-letniego chłopca, syna swoich sąsiadów. Jak podaje policja, jego ciało znaleziono z piwnicy mieszkania. Sprawca ranił go wielokrotnie ostrym narzędziem. 

Osoba podająca się za Hesse chwaliła się zabójstwem w tzw. darknecie. To część internetu, która wymaga użycia specjalnych programów do dostępu do niej. Jest wykorzystywana przez przestępców, ale też inne osoby chcące uniknąć wykrycia w sieci.

W darknecie pojawiły się zdjęcia sprawcy i ciała zabitego 9-latka, a także informacje o torturowaniu i zabiciu kobiety. Jak na razie policja nie znalazła ciała drugiej ofiary i nie wiadomo, czy 19-latek rzeczywiście zabił więcej niż jedną osobę. 

Krajowa obława

We czwartek policja przeszukała szpital na zachodzie Niemiec w związku z poszukiwaniem Hesse. Świadek powiadomił funkcjonariuszy, że widział podejrzanego w szpitalu w Moenchengladbach, ok. 80 km od miejsca zamieszkania 19-latka.

Policja szuka domniemanego zabójcy w całym kraju, z użyciem śmigłowców, psów i dodatkowych patroli. Informacje o tym zamieszczono na portalu internetowym niemieckiej policji. Jak podaje "Spiegel", służby otrzymały wiele zgłoszeń, jednak pomimo wysiłków w tej chwili nie mają "gorącego tropu".

Funkcjonariusze ostrzegają, że młody mężczyzna może być uzbrojony i niebezpieczny, a świadkowie nie powinni się do niego zbliżać i powiadomić policję. 

Aktualizacja

Marcel H. został zatrzymany. Jak informuje The Associated Press, nastolatek zadzwonił na policję, będąc w barze typu fast-food. Poinformował też o pożarze w jednym z mieszkań, gdzie funkcjonariusze znaleźli później zwłoki mężczyzny. Nie podano, kim był zmarły. Marcel H. zostanie teraz przesłuchany.

Więcej o: