Mężczyzna zamordowany w Irlandii. Zginął od ciosów podczas bójki na stacji benzynowej

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn i zabezpieczyli metalowy pręt po bójce, do której doszło wczoraj w mieście Fermoy. 40-latek, który wg lokalnych mediów był Słowakiem węgierskiego pochodzenia, zginął na miejscu. Drugi mężczyzna trafił do szpitala.

Do bójki doszło ok. 22:30 czasu lokalnego na parkingu stacji benzynowej w Fermoy na południu Irlandii - podaje eveningecho.ie. Według lokalnych mediów miejsce to jest popularne wśród kierowców ciężarówek, a w chwili zdarzenia było tam ok. 20 TIR-ów. 

W bójce brały udział w sumie cztery osoby. 40-letni Słowak węgierskiego pochodzenia (wcześniej media podały, że to Polak) i 30-latek zostali zaatakowani przez 20- i 40-latka. Pierwszy z mężczyzn zginął na miejscu od ciosów metalowym prętem, drugi trafił do szpitala. Polski obywatel miał mieszkać w okolicy od kilku lat. 

Dwaj napastnicy zostali zatrzymani przez policję. Eveningecho.ie nie podaje, jakiej są narodowości, a jedynie, że wszyscy pochodzą z Europy Wschodniej. Dwaj napastnicy mają być kierowcami ciężarówek, z kolei pobici mężczyźni - mieszkańcami Fermoy.

Rano policja zabezpieczyła pręt, który ma być narzędziem zbrodni. Na miejscu pracowali policyjni technicy. Ciało 40-latka trafiło dziś do szpitala uniwersyteckiego w Cork, gdzie przeprowadzona zostanie sekcja zwłok. Funkcjonariusze zabezpieczyli monitoring ze stacji i przesłuchują świadków.

Więcej o: