Oto zdjęcie roku 2016 według World Press Photo. Zwyciężyło zdjęcie z tureckim zamachowcem

Znamy zwycięzcę tegorocznej edycji najważniejszego prasowego konkursu fotograficznego. Za najlepsze zdjęcie 2016 roku uznano pracę Burhana Ozbiliciego.

Wiemy już, które zdjęcie zostało nagrodzone przez jurorów najbardziej prestiżowego konkursu fotograficznego. Nagrodę World Press Photo za zdjęcie roku zdobył fotograf Association Press Burhan Ozbilici, który zachował zimną krew i zrobił zdjęcie zamachowca trzymającego w rękach pistolet. Do zamachu doszło 19 grudnia ubiegłego roku podczas wernisażu w galerii sztuki w Ankarze.

Zdjęcie zamachowcaZdjęcie zamachowca AP Photo/Burhan Ozbilici

Zabójca przedstawiony na zdjęciu to 23-letni Mevlut Mert Altintas. Mężczyzna został chwilę później śmiertelnie postrzelony.

ZOBACZ INNE NAGRODZONE ZDJĘCIA >>>

Wygrani w poprzedniej edycji

Fundacja World Press Photo od 1955 roku nagradza fotografów z całego świata w kilkunastu kategoriach, takich jak zdjęcie roku, wydarzenia, ludzie, sport, życie współczesne, życie codzienne, portret, sztuka i rozrywka oraz natura. Obejmują one fotografie pojedyncze i serie (reportaże). W ubiegłym roku za najlepsze zdjęcie uznano pracę Warrena Richardsona. Fotograf uwiecznił na nim moment, w którym uchodźca przekazał komuś dziecko przez płot na granicy serbsko-węgierskiej.

Zobacz więcej zdjęć, które wygrały w ubiegłym roku.

 

Więcej o: