5-miesięczna dziewczynka z USA konała z głodu sama, bo jej rodzice wcześniej przedawkowali narkotyki

Policja w Pensylwanii dokonała tragicznego odkrycia. Uzależnieni od narkotyków rodzice małej Summer przedawkowali fentanyl. Znaleziono ich dopiero po tygodniu. W tym czasie dziewczynka umarła z głodu.

15 grudnia ubiegłego roku 27-letni Jason Chambers i jego 19-letnia żona Chelsea przedawkowali fentanyl - wyjątkowo niebezpieczny narkotyk o działaniu podobnym do heroiny. Policja z Cambria County w stanie Pennsylvania odkryła ich ciała dopiero po tygodniu. Dwa dni po tym, jak niespełna półroczna córeczka Chambersów - Summer - umarła z głodu i odwodnienia - czytamy w "Washington Post".

Zajmowała się nimi opieka społeczna

O tym, że Chambersowie są uzależnieni od narkotyków, było wiadomo od dawna. Rodzina znajdowała się pod stałym nadzorem opieki społecznej. Miesiąc przed tym tragicznym wydarzeniem prawie zmarli z powodu przedawkowania, jednak w porę otrzymali środek leczący zatrucia narkotyczne. Mimo to pracownicy społeczni uznali, że w ich domu panują warunki odpowiednie do wychowywania pięciomiesięcznej Summer.

- Sprawdzili dom i doszli do wniosku, że dziecko może w nim mieszkać. Miało być tam mnóstwo jedzenia, a dziecko wyglądało na zadbane - mówił na konferencji prasowej prokurator Kelly Callihan.

Mimo że Jason i Chelsea cudem uniknęli śmierci w okolicy listopada, ani opieka społeczna, ani ich sąsiedzi, przez siedem dni nie zauważyli, że w domu doszło do kolejnej tragedii. Przez cztery lub pięć dni nikt nie odkrył, że Summer kona w męczarniach w kołysce.

- To bardzo niefortunna sytuacja, w której oboje rodzice najpewniej przedawkowali w tym samym momencie - mówił kapitan tamtejszej policji Chad Miller. - A że nie byli stamtąd, nie znali nikogo w miasteczku, minęło mnóstwo czasu, zanim ktoś się zorientował, że coś jest nie tak - wyjaśniał.

A TERAZ ZOBACZ: Wiozła uczniów do szkoły, gdy autobus zaczął płonąć. Uratowała 20 dzieci

Więcej o: