Trump robi wszystko, żeby zmusić kobiety do rodzenia. Holandia rusza im na ratunek!

Donald Trump zakazał finansowania przez USA organizacji, które w jakiś sposób zajmują się aborcją. Rząd Holandii postanowił pomóc kobietom i stworzyć własny międzynarodowy fundusz.

Jedną z pierwszych decyzji nowego amerykańskiego prezydenta było przywrócenie zakazu finansowania z funduszy federalnych organizacji międzynarodowych, które przeprowadzają aborcje lub zapewniają doradztwo w tej dziedzinie. W towarzystwie samych mężczyzn zdecydował o losie kobiet na całym świecie. Rząd Holandii uznał, że musi zainterweniować - informuje "Independent".

"Zakaz aborcji to więcej martwych matek"

Minister handlu zagranicznego i współpracy rozwojowej Lilianne Ploumen ogłosiła, że Holandia założy własny fundusz, który będzie finansował dostęp kobiet z krajów rozwijających się do antykoncepcji, aborcji i edukacji seksualnej. Ploumen nie ukrywała, że jest to odpowiedź na rozporządzenie Trumpa, które jej zdaniem może być tragiczne w skutkach.

- Zakaz aborcji nie prowadzi do zmniejszenia ich liczby, tylko do nieodpowiedzialnych zabiegów na zapleczu i większej liczby martwych matek - powiedziała holenderska minister. Przytoczyła też prognozy jednej z grup, która miała stracić dofinansowanie - Marie Stopes International. Zgodnie z nimi, jeżeli plany Trumpa się powiodą, każdego dnia umrze nawet 14 kobiet.

Ploumen chciałaby, żeby fundusz wspierały rządy różnych krajów, przedsiębiorstwa oraz organizacje społeczne, które sprzeciwiają się działaniom nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych.

A TERAZ ZOBACZ: "Czas pustego gadania się skończył. Nadchodzi czas działania." - Pierwsze przemówienie prezydenta Trumpa

Więcej o: