Papież poprosił go o pomoc bezdomnym. Polski arcybiskup dogadał się z McDonald's. Efekt?

Dzięki inicjatywie abpa Konrada Krajewskiego McDonald's pomoże bezdomnym. W każdy poniedziałek restauracja wyda ponad tysiąc posiłków dla potrzebujących w Watykanie.

Na początku 2017 roku w jednej z należących do Watykanu kamienic powstała restauracja McDonald's. Włoskie media szybko nadały mu przydomek "McVatican". W tym tygodniu abp Konrad Krajewski, jałmużnik papieski, który od wielu lat pomaga bezdomnym, porozumiał się z władzami firmy. W efekcie od 16 stycznia, w każdy poniedziałek, restauracja będzie wydawać ponad 1000 posiłków dla bezdomnych.

McVatican i frytki

Kiedy w ostatnich dniach pogoda w Rzymie znacznie się pogorszyła, papież Franciszek zaapelował do abpa Krajewskiego i jego współpracowników o pomoc ludziom, którzy nie mają domu. W odpowiedzi polski duchowny wymyślił zaskakujące rozwiązanie i dogadał się z nowo otwartym McDonaldem.

Nie wiadomo jeszcze, co dokładnie wejdzie w skład specjalnego zestawu dla bezdomnych. Wiadomo za to, kto zajmie się dystrybucją posiłków. Będą to wolontariusze z organizacji charytatywnej Medicina Solidale. 

- Zapewnienie ciepłego posiłku gwarantuje, że mężczyźni i kobiety żyjący na ulicy, otrzymają odpowiednią dawkę protein i witamin

- powiedziała w rozmowie z Radio Vatican dyrektor organizacji Lucia Ercoli.

Kim jest abp Konrad Krajewski? 

Abp Krajewski jest jałmużnikiem papieskim, czyli arcybiskupem z najbliższego otoczenia papieża odpowiedzialnym za udzielanie w imieniu Ojca Świętego jałmużny potrzebującym. Stanowisko objął 3 sierpnia 2013. Duchowny, choć mianowany przez Franciszka arcybiskupem, prosi, by nazywać go "księdzem Konradem". - Papież powiedział mi: "kiedy ktoś powie do ciebie: ekscelencjo, zażądaj opłaty na rzecz biednych, 5 euro" - ujawnił ks. Krajewski. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Zobacz teraz: Wzruszający gest papieża Franciszka. Spełnił marzenie ciężko chorej dziewczynki

Wzruszający gest papieża Franciszka. Spełnił marzenie ciężko chorej dziewczynki

Więcej o: