Policja opublikowała zdjęcia domniemanego sprawcy zamachu w Stambule. Trwają poszukiwania

• Policja opublikowała zdjęcia domniemanego sprawcy zamachu w Stambule• Dotychczas aresztowano osiem osób w związku ze śledztwem• W zamachu zginęło 39 osób, ponad połowa to cudzoziemcy

Policja opublikowała zdjęcia mężczyzny, który prawdopodobnie jest odpowiedzialny za zamach w stambulskim klubie Reina. Dotychczas zatrzymano osiem osób w związku ze śledztwem. Wśród nich nie ma jednak głównego podejrzanego. W zamachu zginęło 39 osób, połowa z nich to cudzoziemcy. Do przeprowadzenia ataku przyznało się tzw. Państwo Islamskie

Dowiedz się więcej:

Co wiemy o zamachu?

Ataku dokonano w klubie Reina w dzielnicy Ortakoy nad Bosforem. Napastnik dostał się do klubu o godz. 1.15 czasu lokalnego po tym, jak zastrzelił policjanta na zewnątrz. Na początku napływały sprzeczne informacje co do liczby napastników: niektóre media mówiły o jednym zamachowcu, inne o dwóch. Władze aktualnie szukają jednej osoby. Do przeprowadzenia zamachu przyznało się tzw. Państwo Islamskie. 

Ile jest ofiar strzelaniny?

W strzelaninie zginęło 39 osób, a 65 zostało rannych. Spośród zidentyfikowanych dotąd 36 ofiar zamachu na klub nocny w Stambule 11 było narodowości tureckiej, zaś 25 to cudzoziemcy. Na podstawie dotychczasowych informacji można ustalić, że - od kul bądź w wodach Bosforu, do którego skakano z tarasu klubu - zginęli m.in. obywatele Kanady, Rosji i Arabii Saudyjskiej. 

Jakie środki bezpieczeństwa obowiązują w Turcji?

W największych miastach Turcji władze zaostrzyły środki bezpieczeństwa. Policjawstrzymała ruch na ulicach prowadzących do największych placów w Stambule i w stolicy kraju - Ankarze. Agencja prasowa Anadolu informuje, że w Stambule bezpieczeństwa pilnuje 17 tys. policjantów, niektórzy z nich przebrani są za Mikołajów lub ulicznych sprzedawców.

Zamach w Stambule. Sprawca był w stroju św. Mikołaja. Trwają poszukiwania

Więcej o: