George Michael nie żyje. Piosenkarz miał 53 lata. Zmarł w Boże Narodzenie

George Michael nie żyje - informuje BBC. Piosenkarz "umarł w spokoju, w swoim domu" - podaje jego menedżer. Przyczyną śmierci artysty była niewydolność serca.

George Michael miał 53 lata. Zmarł w swojej posiadłości w hrabstwie Oxfordshire wczesnym popołudniem w Boże Narodzenie - podaje BBC. Według policji, "jego śmierci nie towarzyszyły podejrzane okoliczności". W wydanym dziś oświadczeniu, bliscy piosenkarza proszą o "uszanowanie ich prywatności w tym trudnym czasie".

George Michael urodził się w 1963 r. w Londynie. Jego ojcem był emigrant z Cypru, matką Angielka. Od 1981 r. współtworzył z Andrew Ridgeley duet Wham! Popularność przyniosły im takie hity jak „Wake Me Up Before You Go-Go” i „Careless Whisper”. Najbardziej znanym utworem zespołu jest jednak świąteczny przebój "Last Christmas".

 

W 1986 r. duet został rozwiązany. George Michael postanowił występować solo. Jego pierwszy album "Faith" zdobył uznanie fanów i krytyków. Karierę piosenkarza przerwała osobista tragedia - jego życiowy partner Anselmo Feleppa zmarł w 1993 r. na udar mózgu.

Do muzyki George Michael wrócił po 3-letniej żałobie. Choć jego kolejna płyta "Older" dedykowana była Anselmo, gwiazdor nie chciał publicznie mówić o swojej orientacji.

Do coming outu zmusił go skandal, który wybuchł w 1998 r. Piosenkarz został aresztowany za "czyny lubieżne" w toalecie. Krótko potem przyznał na antenie telewizji, że jest gejem. Sam incydent w toalecie dowcipnie skomentował piosenką "Outside", dedykowaną policjantowi, który go aresztował.

 

Nie był to jedyny skandal w karierze Georga Michaela. Piosenkarz był wielokrotnie aresztowany za posiadanie narkotyków oraz za jazdę pod wpływem substancji odurzających.

George Michael od kilku lat borykał się z problemami zdrowotnymi. W 2011 r. odwołano jego koncerty, bo trafił do szpitala z ciężkim zapaleniem płuc. Jego stan był tak poważny, że lekarze musieli wprowadzić go na kilka dni w stan śpiączki farmakologicznej.

Więcej o: