Wpadka rosyjskiej telewizji. Wiadomość o katastrofie zilustrowała zdjęciem polskiego tupolewa

Rosyjski telewizja RT zilustrowała wiadomość o katastrofie pod Soczi zdjęciem polskiego tupolewa. Według komentatorów widoczna na zdjęciu maszyna to Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem.

W niedzielę rano do Morza Czarnego spadł samolot rosyjskiego MON; Tu-154 rozbił się krótko po starcie na wybrzeżu Soczi. Na pokładzie były 92 osoby, w większości muzycy z Chóru Aleksandrowa. Nikt nie przeżył katastrofy. CZYTAJ WIĘCEJ >>>

Portal rt.com opublikował na Twitterze wiadomość o wypadku. Ilustracją był kadr z telewizji RT - widać na nim tupolewa w polskich barwach. Zdaniem komentatorów to prezydencki Tu-154m, który w kwietniu 2010 roku rozbił się pod Smoleńskiem.

W ostatnich latach w polskich barwach latały dwie maszyny typu Tu-154M Lux - należały one do wyposażenia 36 Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego i służyły jako samoloty do przewozu władz państwowych. W kwietniu 2010 roku pod Smoleńskiem rozbił się Tu-154M o numerze bocznym 101; po tej tragedii podjęto decyzję o wycofaniu ze służby bliźniaczego Tupolewa o numerze bocznym 102.

Więcej o: