Z Chóru Aleksandrowa pozostały trzy osoby. W tym znany solista. Nie poleciał, bo urodziło mu się dziecko

Jednym z trzech ocalałych śpiewaków Chóru Aleksandrowa jest znany solista Wadim Ananiew. Nie poleciał do Syrii, bo jego żona właśnie urodziła. 64 członków słynnego chóru zginęło w Boże Narodzenie w katastrofie w Soczi.

Na pokładzie samolotu Tu-154 resortu obrony Rosji, który spadł nad ranem do Morza Czarnego, zginęły 92 osoby - 84 pasażerów i ośmiu członków załogi. Maszyna wyleciała z Moskwy i lądowała na lotnisku Soczi-Adler, by uzupełnić paliwo. Według wstępnych informacji samolot zniknął z radarów krótko po starcie z Soczi. Pogoda była dobra, Władimir Putin powołał komisję śledczą, która zbada przyczyny katastrofy. Ok. południa z morza wyłowiono pierwsze ciała.

Na pokładzie znajdowało się m.in. 64 członków legendarnego Chóru Aleksandrowa i jego dyrektor generał Walerij Chaliłow. Lecieli do Syrii, gdzie mieli dać noworoczny koncert w bazie lotniczej Hmejmim. Do samolotu nie wsiadło jednynie trzech śpiewaków - podaje TASS. Wśród nich znany solista Wadim Ananiew.

Jak powiedział putinowskiej telewizji Russia Today, obudził go telefon z tragicznymi wieściami z Soczi: - Byłem w szoku, nie mogłem w to uwierzyć. Wciąż nie wierzę...

Jak przyznał, nie poleciał do Syrii, bo jego żona właśnie urodziła ich trzecie dziecko. Solista dostał wolne, by pomóc żonie w opiece nad noworodkiem:

- Jeśli koncertów zaplanowano by więcej, na pewno pojechałbym, by występować. Nawet nie prosiłbym wtedy o zwolenienie. To moja praca. Byłem w Czeczenii, w Jugosławii itd. Nigdy nie występowałem w Syrii.

- Brak mi słów, by wyrazić, co czuję.  Nie mogę jeszcze w pełni pojąć, co się stało. Moja żona płacze, dzieci nie rozumieją, co się dzieje. Myślę, że pewnie pójdę do kościoła się pomodlić... - dodaje.

Akademicki Zespół Pieśni i Tańca Armii Rosyjskiej im. Aleksandra Aleksandrowa to jeden z największych w Rosji zespołów muzycznych i słynny na całym świecie chór męski Armii Rosyjskiej. Powstał w 1928 roku, a jego patronem i założycielem jest pierwszy dyrektor Aleksander Wasiljewicz Aleksandrow, kompozytor muzyki do hymnu ZSRR, od 2000 roku hymnu Federacji Rosyjskiej.

Chór Aleksandrowa składa się z grupy wokalistów, orkiestry i zespołu tanecznego. Zespół prezentuje się nie tylko w salach koncertowych na całym świecie, lecz występuje także przed żołnierzami i marynarzami armii rosyjskiej. Członkowie chóru posiadają stopnie wojskowe.

Weź udział w dyskusji:
Z Chóru Aleksandrowa pozostały trzy osoby. W tym znany solista. Nie poleciał, bo urodziło mu się dziecko
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl