Wielki sukces zbirki dla rodziny zabitego w Berlinie Polaka. Jest ju 700 tys. z i ronie!

- adna kwota nie przywrci ukaszowi ycia, ale pienidze mog pomc jego rodzinie - napisa organizator zbirki, kierowca z Wielkiej Brytanii. Do soboty udao si zebra ju ponad 140 tys. funtw (ponad 700 tys. z).

 Tę ogromną kwotę dla rodziny zamordowanego w czasie zamachu w Berlinie Polaka, Łukasza Urbana, udało się zebrać w zaledwie 4 dni. Do zbiórki, organizowanej przez brytyjskich kierowców na portalu gofundme.com, przyłączyło się już prawie 9 tys. osób. Pieniądze można wpłacać nadal. Cel zbiórki to 190 000 funtów (prawie milion złotych). 

Zamach w Berlinie

W poniedziałek 40-tonowa ciężarówka wjechała w tłum na berlińskim jarmarku, zabijając 12 osób i raniąc blisko 50. Zamachowiec zastrzelił znajdującego się w szoferce 37-letniego Łukasza Urbana, który łapiąc za kierownicę, usiłował przeszkodzić mu w zamachu. Niemieckie media podkreślają bohaterską postawę Polaka, coraz więcej osób deklaruje też pomoc jego żonie i dzieciom.

Podejrzany o dokonanie tego zamachu, 24-letni Tunezyjczyk Anis Amri, został zastrzelony w piątek rano przez policjantów pod Mediolanem. 

Premier Beata Szydło podjęła decyzję o przyznaniu rodzinie zabitego Polaka specjalnej renty. CZYTAJ WIĘCEJ >>>