Jest nagranie z ataku na rosyjskiego ambasadora. "To zemsta za Syrię i Aleppo" [WIDEO]

Rosyjski ambasador Andriej Karłow zastrzelony w Ankarze - potwierdził rosyjski MSZ. Na Twitterze pojawiły się nagrania, na których widać moment ataku. Według eksperta od terroryzmu napastnik krzyczał m.in. ekstremistyczne hasła i "to zemsta za Syrię".

W nagraniach, pokazywanych przez turecką telewizję, widać napastnika z pistoletem w ręku. Najpierw postrzelił on ambasadora - prawdopodobnie w plecy - po czym zaczął machać pistoletem i krzyczeć.

- Podczas gdy ambasador wygłaszał przemówienie, wysoki mężczyzna w garniturze oddał najpierw strzały w powietrze, a potem wycelował w ambasadora - powiedział agencji AFP obecny na miejscu zdarzenia reporter dziennika "Hurriyet" Hasim Kilic.

Według niepotwierdzonych informacji, zabójca ambasadora Rosji był tureckim policjantem. 22-latek miał pracować w jednostce specjalnej tureckiej policji.

Według autora książek nt. terroryzmu, piszącego dla "New York Timesa" oraz "Guardiana", Hassana Hassana napastnik krzyczał w języku arabskim "z tureckim akcentem" i po turecku "przysięgaliśmy Mahometowi zginąć jako męczennicy" i "to zemsta za Syrię i Aleppo".

CZYTAJ WIĘCEJ O ZAMACHU >>>

Więcej o: