Nie, to nie uliczne ozdoby. Tak wygląda korek w Kalifornii przed Świętem Dziękczynienia

Prawie 50 mln Amerykanów wyjeżdża z domu na czwartkowe święto dziękczynienia. To oczywiście skutkuje pojawianiem się korków - ale chyba żaden nie jest tak spektakularny, jak ten z Los Angeles.

Gigantyczny korek powstał już wczoraj na jednej z głównych arterii Los Angeles - przebiegającej z północy na południe autostradzie 405. Korki w tej liczącej 18 mln mieszkańców metropolii to codzienność - jednak przed Świętem Dziękczynienia są wyjątkowo uciążliwe.

Przypadające na czwarty czwartek listopada święto jest dla mieszkańców USA jednym z najważniejszych wydarzeń w roku, a także okazją do rodzinnych spotkań. Te oczywiście często wiążą się z wyjazdami. Prawie 49 mln Amerykanów wyjeżdża do miejsca oddalonego od domu o 80 km lub więcej.  

Przynajmniej komentujący nagranie telewizji ABC7 nie tracili dobrych humorów pomimo widoku korków. Żartowali, że może to świąteczne dekoracje, że "przynajmniej mamy biało-czerwone święta", albo że "dla większości to straszne, dla mieszkańców Los Angeles to typowy wtorek". 

Jak widać na nagraniach, opublikowanych dziś przed CNN - na wieczór przed Świętem Dziękczynienia sytuacja wygląda podobnie.

Więcej o: