Pijani Polacy obrzucili meczet bekonem. Jest wyrok brytyjskiego sądu

Dwóch polskich imigrantów, Piotr Cz. i Mateusz P., zostało skazanych na osiem miesięcy więzienia. Powód? W październiku mężczyźni obrzucili meczet Al-Rahman i modlących się w nim wiernych bekonem.

Do incydentu doszło na początku października w meczecie Al-Rahman w londyńskim Camden. 28-letni Piotr Cz. i 21-letni Mateusz P. rzucali kawałkami bekonu w stronę wiernych zgromadzonych w świątyni na wieczornej modlitwie; później wkładali plastry mięsa do butów, które muzułmanie zostawiają przed wejściem do meczetu. Obaj mężczyźni byli pijani.

- W cywilizowanych, zachodnich demokratycznych społeczeństwach każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii i korzystania z wolności słowa. Są jednak granice, których nikomu nie wolno przekraczać. To zbrodnia z nienawiści, islamofobia - mówił cytowany przez mirror.co.uk prokurator Zahid Hussain.

Teraz Polacy zostali skazani na osiem miesięcy więzienia. Sędzia porównał zachowanie skazanych do osób, które obrażają członków polskiej społeczności w Wielkiej Brytanii - podaje IAR.

ZOBACZ TEŻ: Co Polacy myślą o obcokrajowcach?