Ostateczne starcie Trump-Clinton. Kto wygrał trzecią debatę? Jest sondaż CNN

• CNN: 52 proc. widzów uważa, że zwycięzcą debaty jest Hillary Clinton• Na wygraną Donalda Trumpa wskazało 39 proc. głosujących w sondażu

Widzowie nie mają wątpliwości: ich zdaniem ostatnią, trzecią debatę wygrała kandydatka Demokratów. Jej przewaga nad Donaldem Trumpem wynosi 13 punktów proc. - wynika z sondażu CNN. To mniejsza przewaga niż w poprzednich starciach; pierwszą debatę Clinton wygrała z wynikiem 62 proc. do 27 proc., a drugą - 57 proc. do 34 proc. Tymczasem kandydat Republikanów wrzucił na Twittera inny sondaż. Wynika z niego, że jako zwycięzcę debaty wskazało go aż 77 proc. głosujących.

Tak relacjonowaliśmy debatę minuta po minucie [ZOBACZ] >>>

Dowiedz się więcej:

Trzecia debata prezydencka przed wyborami w USA

W nocy z 19 na 20 października czasu polskiego czasu odbyła się ponad 90-minutowa, trzecia już debata telewizyjna kandydatów na prezydenta USA - reprezentującej Demokratów Hillary Clinton i Republikanina Donalda Trumpa. Wśród poruszanych tematów była m.in. wojna w Syrii, prawo aborcyjne czy imigracja.

Co trzeba wiedzieć o wyborach prezydenckich w USA?

 

Głosowanie, w którym amerykanie wybiorą kolejnego prezydenta, odbędzie się 8 listopada 2016 r. Głównymi kandydatami są: nominowana przez Partię Demokratyczną Hillary Clinton (była senator i sekretarz stanu oraz żona b. prezydenta Billa Clintona) oraz nominowany przez Partię Republikańską Donald Trump (kontrowersyjny biznesmen i miliarder, gwiazda telewizji). Kandydaci na wiceprezydentów to odpowiednio Tim Kaine oraz Mike Pence. Na miesiąc przed wyborami Clinton prowadzi w sondażach.

Więcej o: