Jest atrakcją w chińskim sklepie. Ale teraz "najsmutniejszy miś na świecie" ma szansę na nowy dom

Gdy jego zdjęcia obiegły świat, media nazwały go "najsmutniejszym niedźwiedziem polarny na świecie". 9-letni miś jest... atrakcją w centrum handlowym w Chinach. Teraz chce go przygarnąć Park Dzikiej Przyrody z Anglii.

Historię "najsmutniejszego niedźwiedzia polarnego" światowe media opisały przed dwoma miesiącami. Zwierzę o imieniu Pizza mieszka w nienaturalnie oświetlonym niebieskim pomieszczeniu, w samym środku zatłoczonego centrum handlowego w mieście Guangzhou (Kanton). 

Park dzikiej przyrody Yorkshire z angielskiego Doncaster zwrócił się do władz centrum handlowego z ofertą przyjęcia do siebie niedźwiedzia - podaje BBC . Na razie nie uzyskano odpowiedzi. 

"Oceanarium" w centrum handlowym

O uwolnienie niedźwiedzia apelowało wiele organizacji broniących praw zwierząt, między innymi Animals Asia. Petycję w sprawie uwolnienia niedźwiedzia podpisało blisko 400 tys. Domagają się oni także zamknięcia "oceanarium" w chińskim centrum handlowym. Trzymane są tam także inne zwierzęta: walenie, morsy, wilki i lisy polarne.

Właściciele centrum handlowego przekonują, że w ostatnich miesiącach poprawiono warunki, w których żyje zwierzę. Jednak aktywiści z Animals Asia oceniają, że w legowisku niedziwienia wciąż "nie ma nic naturalnego". 

Park w Doncaster prowadzi specjalny projekt dla niedźwiedzi polarnych. Łączy on w sobie trzy cele: ochronę, opiekę i edukację, które maja na celu ochronę gatunku i poprawę komfortu ich życia. Tu niedźwiedź mógłby żyć w warunkach bardzo zbliżonych do naturalnych, a przede wszystkim przebywałby na świeżym powietrzu, miał do dyspozycji dwa jeziora i towarzystwo innych niedźwiedzi.

 

 

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Jest atrakcją w chińskim sklepie. Ale teraz "najsmutniejszy miś na świecie" ma szansę na nowy dom
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl