Państwo Islamskie boi się kobiet w burkach. Teraz będzie karać za zasłonięte twarze

• Tzw. Państwo Islamskie zakazało kobietom noszenia burek• Zakaz obowiązuje w miejscach w Mosulu zajętych przez dżihadystów • To reakcja na ataki, których dokonała kobieta z zasłoniętą twarzą

Dżihadyści wprowadzili zakaz noszenia burek po tym, jak ich bojownicy zostali zaatakowani przez kobietę z zasłoniętą twarzą - donosi International Business Times. Do tej pory za brak burki kobietom groziły kary fizyczne, a nawet śmierć - tzw. Państwo Islamskie uważa bowiem, że kobiety powinny być zakryte od stóp do głów. Teraz dżihadyści nagięli swoje zasady - chcą zapobiec kolejnym atakom na swoich członków.

Dowiedz się więcej:

Gdzie będzie obowiązywał zakaz?

Zakaz będzie jednak obowiązywał jedynie w ich centrach bezpieczeństwa w Mosulu w północnym Iraku. Poza tymi miejscami kobiety nadal będą musiały zakrywać całe ciało.

Gdzie doszło do ataków na dżihadystów? 

Tzw. Państwo Islamskie w zeszłym tygodniu wydało oświadczenie, w którym ostrzegało swoich członków przed zamaskowaną kobietą - w przeprowadzonych przez nią atakach w Al-Shirqat zginęło dwóch islamskich bojowników. Zaatakowany został także bojownik w Mosulu. 

Więcej o: