Ziobro, Waszczykowski i Błaszczak lecą do Londynu. Plan? Nikt nic nie wie

• Po południu polska delegacja leci do Wielkiej Brytanii• Wyjazd jest związany z atakami na Polaków w Harlow• MSZ przyznaje: Nie ma jeszcze planu spotkań

- Szczegóły wizyty są ustalane przez naszą placówkę w Londynie - mówił na specjalnej konferencji prasowej rzecznik MSZ Rafał Sobczak. Zaznaczył, że dokładny plan spotkań może być ustalony nawet po przylocie polskiej delegacji do Londynu. Wizyta może zostać przedłużona do jutra.

Na szczeblu politycznym MSZ liczy na spotkania ministrami spraw zagranicznych, spraw wewnętrznych oraz ministra sprawiedliwości. W planach jest też spotkanie z Polonią. 

Kto poleci do Wielkiej Brytanii? Rzecznik MSZ nie określił. Jak mówił, być może będzie to dwóch, a może trzech ministrów.

, że w delegacji mają uczestniczyć minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Sobczak określił, że wylot ma odbyć się dziś po południu. - Rządowy samolot zarezerwowany na 14.30 - dowiedział się reporter RMF FM, Patryk Michalski.

Więcej o: