Dzieci z ISIS zabijają Kurdów na nagraniu. Jednym z morderców może być 13-letni Brytyjczyk

• Pięciu nastolatków dokonało egzekucji na pięciu Kurdach w Syrii• Nastolatkowie związani są z tzw. Państwem Islamskim• Wśród nich może być 13-letni JoJo, syn terrorystki z Wielkiej Brytanii

Tzw. Państwo Islamskie opublikowało propagandowy film, na którym widać pięciu nastolatków celujących w kurdyjskich wojowników w Syrii. Jak informuje "Independent", jednym z chłopców może być 13-letni JoJo pochodzący z Wielkiej Brytanii.  Oprócz niego, w egzekucji najprawdopodobniej biorą też udział obywatele Egiptu, Turcji, Tunezji i Uzbekistanu. Młodzi dżihadyści ostatecznie zabijają pojmanych Kurdów.

13-latek może być synem Sally Jones, jednej z najbardziej poszukiwanych terrorystek na świecie. Ojciec chłopca twierdzi, że rozstał się z kobietą krótko po narodzinach syna. Jones miała potem przejść na Islam, wyjść za bojownika tzw. Państwa Islamskiego i zamieszkać w Syrii.

Jak mówi ojciec chłopca w rozmowie z "Mail on Sunday", JoJo był zwyczajnym dzieckiem, ale doszło do "obrzydliwego prania mózgu". Wszystko wskazuje na to, że od kilku lat JoJo był silnie indoktrynowany przez matkę i innych dżihadystów. Mógł też zostać zmuszony do wzięcia udziału w egzekucji na Kurdach.

Szacuje się, że w szeregach ISIS może walczyć ok. 50 młodych Brytyjczyków.

Zobacz także: Terroryści z Państwa Islamskiego byli bezlitośni dla starożytnych zabytków. Ta artystka je odtworzyła

Więcej o: