"Witaj, maleńka. Wybacz..." Strażak Andrea nie zdołał uratować małej Giulii - przy jej trumnie zostawił ten poruszający list

Giulia Rinaldo zginęła w czasie trzęsienia ziemi we Włoszech, osłaniając własnym ciałem, swoją maleńką siostrę.

Jak podała BBC, liścik został znaleziony przy małej, białej trumience dziewczynki, podczas jej pogrzebu. Około 9-letnia Giulia Rinaldo zginęła w czasie trzęsienia ziemi we Włoszech. Własnym ciałem osłoniła młodszą siostrę. Strażacy wydobyli je po 16 godzinach.

Witaj, Maleńka. Udało mi się wydobyć cię z więzienia gruzów. Wybacz nam, że przybyliśmy za późno. Przestałaś już oddychać, ale chcę, żebyś wiedziała, że zrobiliśmy wszystko, żeby cię ratować.
Kiedy wrócę do mojego domu w L'Aquila, będę wiedział, że jest anioł, który patrzy na mnie z nieba. Będziesz gwiazdą świecącą w nocy.
Żegnaj, Giulio. Kocham cię, mimo że nigdy nie miałaś okazji mnie poznać.

- czytamy w liście, który opublikowała BBC. Piszą o nim też włoskie media. Dziennikarze donoszą, że napisał go strażak, który brał udział w akcji ratunkowej. W czasie sobotnich uroczystości to właśnie strażacy nieśli trumnę dziecka. 

Na końcu figuruje podpis: "Andrea". Strażak narysował też serce.

Trzęsienie ziemi we Włoszech

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,2 nastąpiło w środkowej części Włoch w środę nad ranem. Najciężej dotknięte zostały miejscowości na styku regionów Umbria, Lacjum i Marche. Od tego czasu wystąpiły liczne wstrząsy wtórne. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła i jest obecnie szacowana na co najmniej 291 osób. Tysiące ludzi zostały bez dachu nad głową.