Kościół w Norwegii chciał przyciągnąć wiernych. Efekt? W cztery dni... odeszło 15 tys. osób

• Luterański kościół Norwegii uruchomił zapisy i apostazję przez internet• Przez pierwsze cztery dni z kościoła wypisało się 15 tys. osób• Liderzy kościoła zapewniają, że "poważnie odbierają te sygnały"

Uruchomiona przez kościół Luterański w Norwegii platforma internetowa miała ułatwić i zachęcić nowych wiernych do wstępowania do wspólnoty. Jednak w ciągu pierwszej doby ponad 10 tys. osób skorzystało z przeciwnej opcji i wypisało się z kościoła. Po czterech dniach liczba ta wzrosła do 15 tys. osób - podaje "The Independent". Z opcji zapisania się do kościoła w tym czasie skorzystało 1,3 tys. osób.

Kościół Luterański jest największym kościołem w Norwegii. Należy do niego 3,8 mln Norwegów, czyli ok. trzy czwarte społeczeństwa.

- Byliśmy przygotowani na znaczącą liczbę apostazji i szanujemy indywidualne wybory tych osób - powiedziała biskup Helga Haugland Byfuglien. - Odbieramy te sygnały bardzo poważnie. Naszym zadaniem będzie szerzenie chrześcijańskiego przesłania oraz wykazanie, jak ważną rolę kościół może odgrywać w życiu ludzi - dodała.

Więcej o: