Para homoseksualistów doczekała się trojaczków. Zaskoczeni byli nawet lekarze

• W RPA dwóch mężczyzn zostało ojcami trojaczków• Dzieci urodziła surogatka, to dwie dziewczynki i chłopiec• Lekarze użyli materiału genetycznego obu mężczyzn

Świeżo upieczeni ojcowie Theo and Christo Menelaou mieszkają w Republice Południowej Afryki. Trojaczki - dwie dziewczynki i chłopca - urodziła im surogatka, kobieta mieszkająca w sąsiedztwie. Do zapłodnienia lekarze użyli materiału genetycznego obu mężczyzn. Wśród trojga dzieci - dwoje to bliźnięta jednojajowe.

"To pierwszy taki przypadek w RPA, prawdopodobnie też na świecie" - pisze "The Telegraph".

Lekarze byli zaskoczeni 

Podczas zabiegu lekarze użyli dwóch komórek jajowych. Jedna z nich została zapłodniona materiałem genetycznym Theo, druga Christo.

Początkowo lekarze spodziewali się więc, że kobieta urodzi dwoje dzieci. Jednak jedna z komórek jajowych podzieliła się, co było ogromnym zaskoczeniem dla prowadzących ciążę. Lekarze obawiali się, że może być to niebezpieczne dla kobiety i dla dzieci. Ostatecznie tylko jeden ginekolog podjął się opieki nad kobietą, która razem z ojcami podjęła decyzję, że chce, by na świat przyszły wszystkie dzieci.

Trojaczki są w domu, ojcom pomagają pielęgniarki

Dzieci urodziły się przed terminem - każde z nich ważyło tylko nieco ponad kilogram. Jedno z trojaczków ma przejść operację serca - zabieg odbędzie w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Po kilku tygodniach pobytu w szpitalu stan maluchów poprawił się na tyle, że lekarze pozwolili ojcom zabrać dzieci do domu. Trojaczki są monitorowane przez specjalistyczne urządzenia, w opiece pomagają też dwie pielęgniarki

A TERAZ ZOBACZ: Dwuletni Hubert od urodzenia mieszka w szpitalu, bo "nie ma dokąd iść". Lekarze szukają mu domu

 

Więcej o: