Tragedia na największej na świecie wodnej zjeżdżalni. Nie żyje syn wpływowego polityka

• 10-letni Caleb Schwab zginął na zjeżdżalni wodnej Verruckt w Kansas• Nie są znane szczegóły wypadku, park wodny zamknięty do wtorku• Caleb Schwab jest synem republikańskiego polityka Scotta Schwaba

10-letni Caleb Thomas Schwab zginął w niedzielę w parku wodnym Schlitterbahn w Kansas. Do tragedii doszło w momencie, gdy chłopiec korzystał z wodnej zjeżdżalni Verruckt, uznawanej za najwyższą na świecie. Dokładne szczegóły wypadku nie są znane. Wiadomo, że 10-latek zmarł w wyniku odniesionych obrażeń, a w sprawie jego śmierci toczy się śledztwo. Park w poniedziałek był zamknięty.

Caleb Schwab był synem wpływowego republikańskiego polityka z Kansas - Scotta Schwaba. Rodzina chłopca wystosowała oświadczenie do mediów. "Od momentu narodzin przyniósł dużą radość naszej rodzinie i wszystkim tym, z którymi się spotykał. (...) Jesteśmy pocieszeni tym, że wierzył w jego Zbawiciela, Jezusa, i są teraz na zawsze razem. Kiedyś się z nim zobaczymy" - czytamy w oświadczeniu.

Zjeżdżalnia Verruckt ma ponad 50 metrów wysokości, prowadzą do niej 264 schody. Korzystające z niej osoby muszą mieć min. 134 cm wzrostu, nie ma ograniczeń wiekowych. Otwarto ją w 2014 roku.

 

 Zobacz także: Żeby to zrobić, trzeba mieć nerwy ze stali. Szklana zjeżdżalnia setki metrów nad ziemią

Żeby to zrobić, trzeba mieć nerwy ze stali. Szklana zjeżdżalnia setki metrów nad ziemią

Więcej o: