Legionowo. Pijany Ukrainiec w ciągu dwóch godzin napadł na trzy kobiety. Próbował je zgwałcić

• Policja w Legionowie zatrzymała 24-letniego obywatela Ukrainy• Postawiono mu zarzuty usiłowania zabójstwa, zgwałcenia i rozboju• Za przestępstwa grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności

Wszystko rozegrało się w miniony wtorek w podwarszawskim Legionowie. Najpierw, około godz. 22, mężczyzna zaatakował wracającą z pracy 60-letnią kobietę.

Kilkukrotnie uderzył ją twardym narzędziem w tył głowy, po czym próbował ją zgwałcić. Pokrzywdzona obroniła się jednak i napastnik zdołał jedynie wyrwać jej torebkę - informują legionowscy policjanci.

Godzinę później Ukrainiec spróbował jeszcze raz, schemat był identyczny. "Tym razem sprawca jednak na tym nie poprzestał i wielokrotnie zaciskał na szyi 23-latki metalową linkę dusząc ją" - czytamy w policyjnej notce. Kobieta broniła się, sprawca ukradł jej telefon komórkowy i uciekł. 

Na tym jednak nie poprzestał. Po 15 minutach zaatakował inną 23-latkę. Kobieta również została uderzona w głowę. Mężczyzna szarpał ją, wykręcał, ręce, ciągnął po ziemi w kierunku lasu i zatykał usta, aby ta nie mogła wezwać pomocy. Spłoszony przez nadjeżdżający samochód, uciekł.

Około północy policjanci z zespołu patrolowo- interwencyjnego z komisariatu w Jabłonnie zatrzymali podejrzanego o przestępstwa mężczyznę. Został zatrzymany i przewieziony do komendy. 

24-letni obywatel Ukrainy usłyszał w prokuraturze zarzuty: usiłowania zabójstwa, usiłowania zgwałcenia, usiłowania rozboju oraz dokonania dwóch rozbojów na kobietach. Teraz może mu grozić kara nawet dożywotniego pobawienia wolności.

Więcej o: