USA. Rodzice zostawili dziecko w nagrzanym aucie i poszli do kościoła. 3-latek nie żyje

• Rodzina z Dallas w Teksasie poszła na nauki biblijne do lokalnej świątyni• Przez nieuwagę zostawili w rozgrzanym samochodzie 3-letniego syna• Chłopiec był w aucie 45 minut. Zmarł po przewiezieniu do szpitala

Rodzice wraz z pięciorgiem dzieci pojechali na nauki biblijne do świątyni związku modlitewnego Rehoboth Praise Assembly w Dallas w Teksasie. Temperatura w mieście w ostatnich dniach sięga ok 35 stopni Celsjusza. 

Według relacji świadków, których cytuje Fox News, matka i ojciec rozdzielili się i nie zauważyli, że żadne nie ma ze sobą najmłodszego dziecka. Dopiero po 45 minutach zorientowali się, że chłopca nie ma w kościele.

Ojciec pobiegł do samochodu, gdzie znalazł nieprzytomnego syna. Mężczyzna słabo znał angielski i miał problem z wezwaniem pomocy. 3-latek zmarł po przewiezieniu do szpitala. 

Możemy zbić szybę, gdy w upał ktoś zostawił dziecko w aucie? Prawnik: Tak

Zgodnie z polskim prawem, jeśli zauważymy, że w upalny dzień ktoś zamknął w samochodzie dziecko lub zwierzę i nie jesteśmy w stanie znaleźć właściciela auta, można wybić w nim szybę, by pomóc zamkniętym w środku. Przeczytaj naszą rozmowę z prawnikiem na ten temat>>>