Niemcy: 17-letni Afgańczyk zaatakował pasażerów pociągu. Cztery osoby ranne

• Do ataku doszło w pociągu w okolicach Wurzburga• Cztery osoby zostały ranne, w tym trzy ciężko• Napastnik to 17-letni uchodźca z Afganistanu

Uzbrojony w topór i nóż 17-letni Afgańczyk zaatakował w poniedziałek wieczorem pasażerów w pociągu regionalnym w okolicach Wuerzburga w Bawarii - poinformował szef MSW Bawarii. 

Z relacji ministra spraw wewnętrznych Bawarii Joachima Herrmanna wynika, że cztery osoby są ciężko ranne, a jeden pasażer odniósł lekkie obrażenia. 14 innych osób, które znajdowały się w pociągu, jest "w szoku".

Po ataku napastnik wysiadł na najbliższej stacji - Heidingsfeld. Tam natknął się na oddział specjalny policji biorący udział w innej akcji. Herrmann powiedział telewizji ARD, że napastnik zaatakował funkcjonariuszy i został przez nich zastrzelony.

Wiadomo, że mężczyzna był uchodźcą i mieszkał w pobliskim Ochsenfurt. Szef MSW Bawarii Joachim Herrmann powiedział telewizji ZDF, że w mieszkaniu 17-letniego Afgańczyka znaleziono namalowaną własnoręcznie flagę tzw. Państwa Islamskiego.

Stwierdził też, że jeden z pasażerów zeznał, iż napastnik wołał "Allah Akbar". - Trzeba to sprawdzić" - zaznaczył.

Weź udział w dyskusji:
Niemcy: 17-letni Afgańczyk zaatakował pasażerów pociągu. Cztery osoby ranne
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl