"To był absolutny horror". Apel prezydenta Francji po bestialskim ataku w Nicei

• "To był absolutny horror" - powiedział prezydent Francji Francois Hollande• "Francja cierpi, ale jest silna i będzie jeszcze silniejsza" - dodał Hollande• W zamachu terrorystycznym w Nicei zginęły co najmniej 84 osoby

- Musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, by zwalczyć terroryzm - powiedział niedługo po ataku w Nicei prezydent Francji, Francois Hollande. - To był absolutny horror - dodał. Hollande mówił też o planach podniesienia poziomu ochrony przed zagrożeniami terrorystycznymi. - Francja cierpi, ale jest silna i będzie jeszcze silniejsza - powiedział prezydent.

Dowiedz się więcej:

Ile osób zginęło w zamachu w Nicei?

Nie żyje co najmniej 84 osoby - podały władze regionu. W szpitalach znajduje się około 100 rannych, połowa z nich jest w stanie krytycznym. 

Kim był zamachowiec?

Nie wiemy o nim wiele. Francuskie media podały jedynie, że w ciężarówce znaleziono dowód, należący do 31-letniego Francuza pochodzenia tunezyjskiego.

Przebieg ataku w Nicei

Ciężarówka rozpędziła się i wjechała w tłum ludzi na promenandzie w Nicei. Pojazd przejechał ok. 2 kilometry przez tłum - podaje Euronews. Potem kierowca wyszedł i zaczął strzelać do ludzi. Mężczyzna został zastrzelony przez policję. CZYTAJ WIĘCEJ>>>

Więcej o: