Moment ataku. Motocyklista próbuje zatrzymać ciężarówkę [WIDEO]

• Ciężarówka wjechała w tłum na promenadzie w Nicei, jest wiele ofiar• W sieci pojawiło się wideo, które pokazuje moment zamachu• Na filmie widać, jak motocyklista próbuje zatrzymać ciężarówkę

Biała ciężarówka podjechała powoli na promenadę. Nagle kierowca przyspieszył, wjechał prosto w tłum. I przez około 2 kilometry taranował kolejne osoby. Na tym nagraniu widać moment katastrofy:

 

Na początku filmu widać także, jak do ciężarówki podjeżdża motocyklista, zsiada z pojazdu i próbuje dogonić ciężarówkę. Prawdopodobnie myślał - jak część świadków - że kierowca zasłabł za kierownicą. 

W ciężarówce była broń i granaty

Nicejska promenada jest podzielona na dwie części - drogę i plażę usytuowaną niżej. Plaża była zamknięta ze względu na pokaz fajerwerków. Właśnie tam uciekano przed ciężarówką - podaje CNN.

Nie jest jasne, co działo się dalej, gdy ciężarówka przejechała przez promenadę. Część świadków mówi o tym, że kierowca wysiadł i zaczął strzelać do ludzi. Inni świadkowie mówią o tym, że mężczyzna został natychmiast zastrzelony przez policję.

"Le Figaro" dodaje, że w samochodzie znaleziono broń palną i granaty.

Zginęło ponad 80 osób

Po godz. 23 rozpędzona ciężarówka wjechała w tłum ludzi na promenadzie w Nicei. W ataku zginęło ponad 80 osób, są dziesiątki rannych. Przedstawiciele miejscowych władz oświadczyli, że nie był to wypadek, lecz celowy atak. Do zdarzenia doszło podczas obchodów święta Dnia Bastylii.

Weź udział w dyskusji:
Moment ataku. Motocyklista próbuje zatrzymać ciężarówkę [WIDEO]
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl