"To egzekucja!". Snajperzy zastrzelili 5 policjantów w Dallas. Przerażeni mieszkańcy wszystko nagrywali

• W Dallas snajperzy zastrzelili 5 policjantów podczas ulicznej manifestacji• 3 osoby zostały zatrzymane, czwarty podejrzany nie żyje• Policja przeszukuje miasto - szuka bomb, o których mówił napastnik

Trzy osoby zostały zatrzymane, po tym jak snajperzy zastrzelili pięciu policjantów w Dallas, w stanie Teksas. Do zdarzenia doszło podczas ulicznego protestu przeciwko brutalności policji. Czwarty podejrzany, który twierdził, że w centrum Dallas podłożono bomby i strzelał do policjantów, nie żyje. Wcześniej mężczyzna mówił, że chce zabijać białych ludzi, przede wszystkim białych policjantów. Funkcjonariusze wciąż przeczesują miasto w poszukiwaniu ładunków.

"To była druzgocąca noc. Z przykrością informujemy, że zginęło pięciu funkcjonariuszy" - napisała na Twitterze policja z Dallas. Ciała zabitych funkcjonariuszy zostały już zabrane ze szpitala. Ich koledzy ustawili się wzdłuż ulicy, by oddać im cześć.

Niektórzy świadkowie na żywo relacjonowali dramatyczne wydarzenia w Dallas. "To wygląda jak egzekucja" - komentowali.

Jeden z mężczyzn, który prowadził relację na Facebooku był tak zdenerwowany, że niemal nie mógł mówić. Początkowo tylko przeklinał, patrząc w obiektyw. Później skierował telefon w stronę policyjnych radiowozów. Na nagraniu słychać strzały i syreny. 

Strzelaninę nagrywała też młoda kobieta Allison Griz. " Przepraszam za przekleństwa, byłam przerażona i zdenerwowana" - napisała w komentarzu pod nagraniem. 

Wstrząśnięci uczestnicy demonstracji płakali opowiadając reporterom o tym, co zobaczyli. - Po prostu zaczęli strzelać. Dostali policjanci. Widziałem pięciu lub sześciu policjantów. Wszystkich zastrzelili! - krzyczał jeden ze świadków. 

Protest w Dallas, podczas którego zginęło 5 policjantów, to odpowiedź na ostatnie wydarzenia z Luizjany i Minnesoty - funkcjonariusze zastrzelili tam dwóch czarnoskórych mężczyzn. Według niektórych komentatorów, snajperzy, którzy strzelali do policjantów podczas manifestacji, chcieli pomścić ich śmierć. CZYTAJ WIĘCEJ>>>