Porsche ściga motorówkę, wchodzi w zakręt, uderza w smarta, a ten... Co działo się na ulicach Amsterdamu?

• Mieszkanka Amsterdamu zamieściła nagranie spektakularnego pościgu• W pewnym momencie porsche wpycha do kanału smarta • Pościg to sceny z nagrywania filmu "The Hitman's Bodyguard"

Najpierw słychać strzały, później wąską uliczką wzdłuż kanału przejeżdża motocykl. Sekundy później po samym kanale płynie motorówka, którą ściga czarne porsche i kilka innych samochodów. Taki widok z okna miała Kate, mieszkanka Amsterdamu. 

Nie był to jednak prawdziwy pościg, a plan filmu "The Hitman's Bodyguard". Poza Amsterdamem, film akcji nagrywany jest też w Londynie i Sofii, a  grają w nim m.in. Selma Hayek i Samuel L Jackson.

Scenę powtarzano oczywiście wiele razy, jednak jeden z nich różnił się od pozostałych. Właśnie to nagranie z okna obejrzały już miliony osób. Akcja zaczyna się tak samo: strzały, motorówka, porsche... Jednak na zakręcie samochód wpada w poślizg i uderza tyłem w zaparkowanego na skraju ulicy smarta. Ten wpada do kanału. Nie wiadomo, czy było to zamierzone działanie, czy wypadek na planie. Jednak na wcześniejszych nagraniach mały samochód zostaje na miejscu.

Na ostatnim nagraniu widać, jak dźwig wyciąga samochód z wody. "Nie słychać już strzałów i wszystko jest odrobinę mniej spektakularne" - kąśliwie komentuje autorka filmu.

Co ciekawe, nie był to pierwszy smart, który wylądował w amsterdamskim kanale. Od lat policja w mieście spotyka się z przypadkami wandali, którzy - często wracając nietrzeźwi z imprezy - wypchają małe samochodu do wody. Choć da się je wydobyć, nie nadają się już do użytku.