3-letni chłopiec utopił się w basenie. Następnego dnia zmarł jego brat bliźniak

Dwaj 3-letni bliźniacy z USA utopili się w niekrytym basenie. Jeden zmarł po godzinnej reanimacji, drugi następnego dnia w szpitalu.

W ostatnią sobotę rodzina Marcengillów przebywała wraz z dziećmi na posesji swoich przyjaciół w Karolinie Południowej. Ich starsza córka została poproszona w pewnym momencie, by zamknęła na klucz ogrodzenie wokół niekrytego basenu. Wtedy dokonała straszliwego odkrycia.

Na powierzchni wody unosiły się ciała jej młodszych braci - Ezekiela i Kaleba. Jak informuje "USA Today", chłopcy spędzili pod wodą około 15-20 minut. Do szpitala zostali zabrani około godziny 14.20.

Kaleb zmarł w drodze do kliniki, po godzinnej próbie reanimacji. Lekarze mieli jednak nadzieję, że uda się jeszcze uratować jego brata, który został podłączony do aparatury podtrzymującej życie. Niestety, Ezekiel zmarł w niedzielę, o godzinie 14.30.

Uczyli się pływać

Po tym tragicznym wydarzeniu ojciec chłopców, Brandon Marcengill, powiedział: "Chronisz swoje dzieci najlepiej jak potrafisz, ale one dochodzą kiedyś do wieku, w którym mogą biegać i samodzielnie się bawić. Jak możesz obronić je przed wszystkim?".

Koroner Don McCown podejrzewa, że bliźniacy dostali się do basenu poprzez szczelinę w ogrodzeniu. Rodzice chłopców podkreślają natomiast, że chłopcy uczyli się pływać pod ich nadzorem.

 

Więcej o: