Mały chłopiec kupował w sklepie cukierki. Wtedy wjechał w niego pijany kierowca [WIDEO]

Dramatyczne nagranie zostało opublikowane przez policję z hrabstwa Greater Manchester w Anglii. Czerwony samochód z rozpędem wjechał przez sklepową witrynę, potrącając 6-latka.

Do zdarzenia doszło 29 maja. Sprawczynią była 79-letnia Marion Smith. Lokalna policja zdecydowała się upublicznić nagranie z monitoringu, aby przypomnieć, jakie niebezpieczeństwa wiążą się z wsiadaniem za kółko pod wpływem alkoholu.

Na filmiku widać, jak rozpędzone czerwone auto taranuje oszklone drzwi sklepu Landside Wine Stores w Manchesterze, a następnie wjeżdża w regały. Kobieta potrąciła 6-letniego chłopca, który w tym czasie wybierał słodycze. Dziecko nie miało szans, by odskoczyć.

Na pomoc chłopcu ruszyły ekspedientka i jego matka. Na szczęście, poza kilkoma siniakami, 6-latek nie doznał poważnych obrażeń.

W ubiegłą środę Marion Smith stanęła przed sądem za jazdę bez zachowania należytej ostrożności oraz odmowę poddania się badania na obecność alkoholu w wydychanym powietrzu. Kobieta dostała zakaz prowadzenia pojazdów na okres trzech lat, 170 funtów grzywny oraz 50 godzin prac społecznych. 

- To było przerażające doświadczenie dla młodego chłopca i jego rodziny. Na szczęście żyje i ma się dobrze, ale te straszne chwile pozostaną w pamięci jego rodziny już na zawsze - powiedział sierżant John Brennan z patrolu drogowego

- Decydując się na prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, decydujesz się również narazić innych ludzi na niebezpieczeństwo - dodał. 

 

 

Więcej o: