Masakra w Orlando: Tłumy chcą oddać krew dla rannych

1. W strzelaninie w nocnym klubie dla gejów w Orlando zginęło 50 osób2. To najkrwawsze tego typu zdarzenie w historii USA3. Amerykanie ustawiają się w kolejkach, by oddać krew dla 53 rannych osób

W nocy z soboty na niedzielę napastnik zaczął strzelać do osób bawiących się w klubie gejowskim w Orlando na Florydzie. Zginęło 50 osób, 53 są ranne. Władze zaapelowały do mieszkańców o krew dla poszkodowanych w ataku. Nie trzeba było długo ich prosić...

Warto dodać, że rządowa Agencja Żywności i Leków (FDA) do niedawna zabraniała homoseksualistom oddawania krwi. Obecnie przepisy pozwalają na to, ale potencjalny krwiodawca nie może w ciągu 12 miesięcy poprzedzających oddanie krwi uprawiać seksu z mężczyzną.

Dziś pojawiły się informacje, że lokalne centrum krwiodawstwa zniosło ten przepis, ale okazało się, że były to jedynie pogłoski.

Jak podkreślają władze, strzelanina w Orlando jest najkrwawszym tego typu wydarzeniem w historii USA. Doszło do niej w gejowskim klubie Pulse, gdzie ogień otworzył pochodzący z Afganistanu 29-letni Omar Mateen. Napastnik wziął zakładników, został zastrzelony przez policjantów. Do organizacji przyznało się tzw. Państwo Islamskie.

Weź udział w dyskusji:
Masakra w Orlando: Tłumy chcą oddać krew dla rannych
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl