"Sebastian" chce umrzeć, bo jest pedofilem. Domaga się eutanazji

1. Belgijski pedofil stara się o zabieg eutanazji
2. Domaga się jej, bo nie może znieść cierpień związanych z jego zaburzeniem
3. "To jak bycie więźniem we własnym ciele" - tłumaczy.

39-letni Belg od lat walczy ze swoimi skłonnościami pedofilskimi. - To trwałe cierpienie, to jak bycie więźniem we własnym ciele - opisuje w rozmowie z BBC. - Nie jesteś w stanie z tego wyjść, mam stałe poczucie wstydu - mówi. Mężczyzna ma za sobą wieloletnią terapię i próbę samobójczą. Teraz domaga się eutanazji, bo uważa, że nikt nie może mu pomóc. 

- Ten moment, kiedy wbiją igłę w moje ramię...nie boję się go - przekonuje mężczyzna.

Nie jest zagrożeniem dla dzieci (?)

'Sebastian' (imię mężczyzny zostało zmienione, by chronić jego tożsamość) chodzi na terapię od 17 lat - jednak nadal czuje pociąg fizyczny do dzieci. Jak przyznaje, nigdy żadnego nie skrzywdził, jednak myśli, które pojawiają się w jego głowie, są dla niego ogromnym cierpieniem. 

39-latek o swoim zaburzeniu rozmawiał z lekarzami. Oni uważają jednak, że jeżeli mężczyzna realizuje swoich fantazji, nie stanowi dla dzieci żadnego zagrożenia.

Pomóż mi umrzeć

'Sebastian', szukając pomocy w walce z zaburzeniem, odezwał się do Latify Bennari, założycielki francuskiego stowarzyszenia, które oferuje pomoc pedofilom. Kobieta przyznała, że była bardzo poruszona listem 39-latka - zatytułował go: "Pomóż mi umrzeć".

Bennari uznała przypadek 'Sebastiana" za prawdziwą porażkę psychologów, którzy nie potrafili mu pomóc. Ma też nadzieję, że jego problem uda się rozwiązać inaczej.

- Jeżeli ktoś mógłby mi dać coś na kształt cudu, to czemu nie? Na razie jednak w to nie wierzę - odpowiedział mężczyzna.

Potrzebna zgoda lekarzy

Eutanazja w Belgii jest legalna od 2002 roku, w przypadkach "stałego i nieznośnego cierpienia fizycznego lub psychicznego". Aby mężczyzna miał przeprowadzony zabieg zgodę musi wydać trzech lekarzy - jeden musi zgodzić się na wykonanie zastrzyku, dwóch musiałoby wydać opinie, w których stwierdzą, że 39-latek jest chory psychicznie.

.

 

Weź udział w dyskusji:
"Sebastian" chce umrzeć, bo jest pedofilem. Domaga się eutanazji
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl