Kancelaria Prezydenta szykuje się do audytu rządu PO-PSL? Usunięto wpis o sukcesach gospodarczych

1. Prezydent Duda mówił o sukcesach współpracy gospodarczej z Kanadą2. "Wzrost polsko-kanadyjskich obrotów w 2015 r. to 14 proc" - powiedział3. Później wpis z ta wypowiedzią usunięto z Twittera Kancelarii Prezydenta

Prezydent Andrzej Duda jest w trakcie kilkudniowej wizyty w Kanadzie, podczas której spotka się m.in. z premierem Justinem Trudeau. Jednym z najważniejszych tematów wizyty jest współpraca gospodarcza

Na  samym początku wizyty prezydent powiedział, że wierzy, iż przyniesie ona "szerokie korzyści m.in. w zakresie wzmacniania bezpieczeństwa naszej części Europy oraz dalszego rozwoju gospodarczego".

- Ostatnie lata to bardzo dynamiczny wzrost polskich inwestycji w Kanadzie. Myślę o Orlenie, o KGHM - mówił Duda. Dodał, że wzrost wzajemnych polsko-kanadyjskich obrotów w 2015 r. wyniósł 14 proc. w stosunku do wcześniejszych danych.

Tę wypowiedź zacytowano na Twitterze Kancelarii Prezydenta. Jednak niedługo później wpis... został usunięty. Jenak w internecie nic nie ginie i inny użytkownicy zachowali tego tweeta, a później zwrócili uwagę na fakt jego skasowania.

Z czym może być to związane? Jest pewna teoria: "swoich komplementów przed audytem przestraszył się sam prezydent Duda" - napisał Piotr Wach. Chodzi o rozpoczynający się dziś w Sejmie audyt rządów PO-PSL.