Front Narodowy pozwie Madonnę za swastykę na czole Marine Le Pen. "Wstrętne"

Skrajnie prawicowy francuski Front Narodowy chce złożyć pozew przeciwko Madonnie po tym, jak artystka w czasie sobotniego koncertu w Paryżu wyemitowała wideo pokazujące szefową partii Marine Le Pen ze swastyką na czole - podaje BBC. Ugrupowanie tłumaczy, że porównanie było "wstrętne".

Nagranie na sobotnim koncercie Madonny w Paryżu towarzyszyło wykonaniu piosenki "Nobody Knows Me". Po obrazie Marine Le Pen ze swastyką na czole na ekranie pojawiło się kolejne z Adolfem Hitlerem. Wiceprzewodniczący FN Florian Philippot stwierdził, że partia nie może zaakceptować takiego "wstrętnego porównania" - donosi BBC .

Wideo z szefową Narodowego Frontu pojawiało się już podczas wcześniejszych koncertów piosenkarki. Partia ostrzegała, że jeżeli Madonna wyemituje je we Francji, podjęte zostaną odpowiednie kroki prawne. Jak poinformował Philippot, pozew ma zostać złożony w najbliższym tygodniu.

"Kolejna prowokacja. Chce, by o niej mówiono"

- To kolejna prowokacja podczas światowej trasy koncertowej Madonny, która ma służyć tylko temu, aby o niej mówiono - dodał polityk. - Marine Le Pen chce chronić nie tylko swoje dobre imię, ale i honor jej zwolenników i tych milionów, które głosują na Front Narodowy - wyjaśnił. Szefowa FN w ostatnich wyborach prezydenckich otrzymała zaskakująco dobry wynik - oddano na nią 18 proc. wszystkich głosów.

 

Głosy sprzeciwu przeciwko Madonnie podnoszą się też w Polsce, gdzie Amerykanka ma zagrać 1 sierpnia - czyli w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

Trąba powietrzna skosiła 400 hektarów lasu. "Drzewa pękały jak zapałki" >>

Więcej o: