Największy polski producent masek medycznych

Niespełna dwa miesiące zajęło firmie TW Plast Sp. z o.o. uruchomienie największego w Polsce centrum produkcyjnego, wytwarzającego obecnie około 1,5 miliona medycznych maseczek dziennie. W ramach programu rządowego, przy wsparciu Prezydenta RP i Ministerstwa Rozwoju za pośrednictwem Agencji Rozwoju Przemysłu, w Mińsku Mazowieckim w pomieszczeniach wynajmowanych od lidera rynku nieruchomości przemysłowych w Europie - Pannattoni, produkowane są trójwarstwowe maski typu II. Produkowane na tak szeroką skalę medyczne maseczki Praesidium podlegają najbardziej surowym normom produkcyjnym.

Maseczki medyczne stanowią ważny element odzieży ochronnej personelu medycznego w czasie kontaktu z chorymi. Trójwarstwowe maseczki są niezbędne w profilaktyce chorób zakaźnych, przenoszonych drogą kropelkową, takich jak COVID-19.

Jednym z niesłychanie istotnych parametrów medycznej maseczki jest poziom filtracji powietrza. Maseczki produkowane przez TW Plast Sp. z o. o. spełniają wysoką, europejską normę EN 14683, według której współczynnik filtracji BFE (Bacterial Filtration Efficency) wynosi >= 98%, jednocześnie umożliwiając noszącej je osobie swobodne oddychanie. Dodatkowo maseczki wyposażone są w usztywnienie z delikatnego, elastycznego i nieuczulającego materiału, umieszczonego w szczycie maski. Usztywnienie to umożliwia wygodną regulację docisku na nosie, co pozwala dobrze dopasować maseczkę oraz zapobiega parowaniu okularów.

Szybkie i bezpieczne zakładanie maseczki umożliwiają gumki — wykonane z elastycznego i miękkiego materiału, który zapewnia komfort, nawet podczas długiego noszenia. Gumki są zintegrowane z maseczką za pomocą zgrzewu ultradźwiękowego tak, by zapewnić stabilność maseczki na twarzy, a co za tym idzie, zminimalizować konieczność poprawiania, co stanowi jedną z kluczowych zasad higieny.

Obostrzenia wprowadzone na całym świecie w związku z COVID19 stworzyły ogromny popyt na jednorazowe maseczki medyczne. Dzięki jednemu z największych polskich producentów medycznych maseczek TW Plast Sp. z o. o.  import często zawodnych, bądź niespełniających norm medycznych maseczek z Azji to już przeszłość.

Wybór polskich maseczek ochronnych gwarantuje zachowanie bezpieczeństwa nie tylko podczas codziennych czynności wymagających kontaktu z innymi osobami, ale przede wszystkim personelowi medycznemu stojącemu na pierwszej linii w walce z koronawirusem i COVID-19.

O najwyższe standardy i jakość produkowanych w firmie TW Plast Sp.  z o. o. medycznych maseczek Praesidium dba łącznie około 250 pracujących 24 godziny na dobę osób.