Jak spędzić bezpieczne wakacje za granicą? O tym musisz pamiętać!

Po okresie obostrzeń związanych z koronawirusem, większość zagranicznych krajów otworzyła dla Polaków swoje granice. W związku z tym coraz chętniej wybieramy się na wymarzone wakacje - nawet pomimo tego, że ryzyko zachorowania na Covid-19 wciąż istnieje. Jeżeli zadbasz o własne bezpieczeństwo, ograniczysz to ryzyko do minimum i zapewnisz sobie łatwiejszą codzienność. Oto kilka istotnych wskazówek, dzięki którym nawet poza granicami naszego kraju Ty i Twoi bliscy będziecie odczuwać spokój i radość.

Czuć się bezpiecznie w trakcie wakacji

Mówiąc o bezpieczeństwie na wakacjach w dobie pandemii, myślimy przede wszystkim o zachowaniu wszelkich środków ostrożności, które ograniczają ryzyko zarażenia się wirusem. Podstawą w tym wypadku będzie nie tylko odpowiednia dezynfekcja rąk, noszenie maseczki czy omijanie dużych skupisk ludzi. Warto również wybrać hotel na wysokim poziomie, w którym dba się o bezpieczeństwo swoich gości, a także odpowiedni środek transportu.

Najbezpieczniejsze jest oczywiście podróżowanie własnym samochodem, jednak w przypadku dalekich podróży warto dobrze przemyśleć ten wybór i zdecydować się na niego wyłącznie wtedy, gdy prowadzić samochód mogą co najmniej dwie osoby. Dodatkowo musi on posiadać odpowiednie ubezpieczenie auta, dzięki czemu, w razie jakichkolwiek awarii, będziesz mógł liczyć na szybką pomoc, holowanie czy pojazd zastępczy. A do tego unikniesz dużych kosztów, które pokryje Twój ubezpieczyciel.

Wakacje w dobie pandemii warto również organizować w bezpiecznych miejscach. Jeszcze przez jakiś czas lepiej unikać krajów, w których liczba przypadków zarażeń nie maleje albo tych miejsc, które były ogniskami choroby. Wybierając cel swojej podróży, kieruj się więc nie tylko cenami i warunkami pobytu, ale również statystykami związanymi z koronawirusem.

Pamiętaj! Zależnie od tego, dokąd się wybierasz, zadbaj o odpowiednie szczepienie (zarówno na grypę czy choroby tropikalne), a także wzmocnij swój organizm. Ograniczy to ryzyko choroby do minimum.

Łatwiejsza codzienność z ubezpieczeniem

Spokojny sen podczas wakacji zapewni Ci dodatkowo wykupienie polisy ubezpieczeniowej w sprawdzonej firmie ubezpieczeniowej, takiej jak np. Warta, która obejmie zarówno Ciebie, jak i Twoich bliskich. Jest ona niezbędna nie tylko na wypadek zachorowania na COVID-19, ale również w wielu innych sytuacjach. Podczas podróży można zarazić się chorobą, ulec wypadkowi albo spotkać z inną niepożądaną sytuacją, w wyniku której niezbędna będzie specjalistyczna pomoc.

– Po raz pierwszy wyjechaliśmy z córką na zagraniczne wakacje i z początku wydawało się, że będzie to wymarzony urlop – opowiada Pani Zofia, która poprzedniego lata odwiedziła Chorwację – Wszystko układało się idealnie – pogoda dopisywała, jedzenie smakowało, a atrakcji nie brakowało. Po kilku dniach sielankową atmosferę zepsuła choroba córki – okazało się, że ma wysoką gorączkę i stała się apatyczna.

Co zrobić w takiej sytuacji? Nowe otoczenie, obcy język i brak zaufanych specjalistów sprawiają, że czujemy się zagubieni. Pomaga w takich sytuacjach karta EKUZ, umożliwiająca w niektórych przypadkach korzystanie z bezpłatnej służby zdrowia. Niestety, w wielu krajach, gdzie obowiązuje prywatne leczenie, nawet ona nie będzie zbyt pomocna. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest wykupienie przed wyjazdem dodatkowego ubezpieczenia.

– Troska o dziecko sprawiła, że nasza reakcja była błyskawiczna – kontynuuje Pani Zofia – Dzięki posiadanemu ubezpieczeniu mogliśmy skontaktować się z infolinią Warty. Konsultant szybko zorganizował pomoc lekarską. Po niecałych dwóch godzinach pojawił się doktor, który zbadał córkę, zdiagnozował problem i przepisał niezbędne leki.

W takiej sytuacji zarówno koszt wizyty lekarskiej, jak również leków pokrywa ubezpieczyciel, dzięki czemu Twoja rodzina ma zapewnioną kompleksową opiekę – nawet w najtrudniejszych sytuacjach.

Chcąc zadbać o ochronę zdrowia i życia, skorzystajmy z dobrego ubezpieczenia, zapewniającego szeroką ochronę w trakcie wyjazdu. Decydując się na przykład na ubezpieczenie Warty otrzymujemy miedzy innymi:

  •  pokrycie kosztów leczenia nagłych zachorowań, w tym zachorowania na COVID-19 podczas zagranicznych wakacji, bez względu na to, czy utrzymuje się stan pandemii, czy też nie;
  •  pokrycie kosztów leczenia w przypadku zaostrzenia choroby przewlekłej, a także transportu medycznego i ratownictwa bez limitów;
  •  pomoc w przypadku odniesienia kontuzji podczas amatorskiego uprawiania sportów, takich jak nurkowanie, kitesurfing, żeglowanie morskie czy jazda na skuterach.

Wszystko to sprawia, że wykupienie ubezpieczenia turystycznego powinno zostać rozważone przez każdą osobę, wybierającą się na zagraniczne wakacje – nie tylko w dobie pandemii.