GLS udowadnia, że odbieranie paczek może być bezpieczniejsze!

38% Polaków zrobiło zakupy na czas kwarantanny w sieci - wynika z badania Mobile Institute dla Izby Gospodarki Elektronicznej. Wielu z nich kierowało się ostrożnością. Bezpiecznym rozwiązaniem jest wybór dostawy, która nie wymaga składania podpisu. Takie rozwiązania proponuje już GLS Poland. Jak to działa?

45% badanych wskazało, że w związku z zagrożeniem koronawirusem, zdecydowali się rzadziej robić zakupy w sklepach tradycyjnych, aby zmniejszyć ryzyko zarażenia - wynika z badania Mobile Institute dla Izby Gospodarki Elektronicznej. 37% respondentów uważa, że zakupy internetowe są w tym momencie bezpieczniejsze niż w sklepach stacjonarnych. I mają rację - bezsprzeczną zaletą e-zakupów w okresie epidemii COVID-19 jest fakt, że nie wymagają one opuszczania domu czy mieszkania i kontaktu z wieloma osobami. Paczka trafia pod nasze drzwi - wystarczy ją rozpakować, wyrzucić opakowanie, a na koniec dokładnie umyć ręce.

Odbierz paczkę bez podpisu

W trosce o bezpieczeństwo klientów, kurierów i pracowników, GLS Poland wprowadził opcję bezpiecznego odbioru paczek kurierskich. Firma wdrożyła doręczenia z indywidualnym kodem PIN, dzięki któremu nie trzeba składać podpisu. W praktyce nadawca podaje numer telefonu odbiorcy na etykiecie adresowej przesyłki (jest to warunek konieczny). Następnie odbiorca otrzymuje od GLS wiadomość SMS z 4-cyfrowym kodem. Przy odbiorze przesyłki wystarczy podać PIN kurierowi, dzięki czemu kontakt z nim będzie ograniczony do minimum. GLS udostępnia to rozwiązanie w ramach usługi InfoCourierService. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej.

Wybierz bezpieczne miejsce odbioru

GLS zachęca również do wybierania tak zwanego bezpiecznego miejsca odstawienia paczki. To usługa, którą doskonale znają już klienci tej firmy - jest dostępna w ramach FlexDeliveryService, umożliwiającej przekierowanie paczki. W tym przypadku również nie ma konieczności składania podpisu. Jak dokładnie to zrobić? Ważne jest przede wszystkim podanie przez nadawcę adresu e-mail odbiorcy. Zaraz po nadaniu przesyłki adresat otrzymuje od GLS wiadomość mailową z linkiem. Wystarczy w niego kliknąć, aby następnie z rozwijanej listy wybrać opcję „Zgoda na pozostawienie bez podpisu”. Warto wskazać miejsce zabezpieczone przed dostępem osób trzecich lub np. deszczem. Wybór doręczenia w bezpieczne miejsce jest również możliwy nawet w momencie samej dostawy. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej GLS.

Paczka bez podpisu w 3 krokach:

•         Zamów paczkę z dostawą kurierem GLS.

•         Odbierz PIN w wiadomości SMS.

•         Podaj kod kurierowi podczas odbioru.

To wszystko łatwo, szybko i bezkontaktowo, czyli bezpiecznie!

Wizyta ograniczona do minimum

W związku z sytuacją epidemiczną, firma kurierska GLS Poland opracowała również zestaw rekomendacji dla nadawców i odbiorców paczek. W przypadku doręczeń do firm czy magazynów rekomenduje ograniczenie kontaktu kuriera do jednej wyznaczonej osoby i miejsca (na przykład recepcji budynku). Kurierzy nie przekazują nikomu skanerów, długopisów i innych przedmiotów podczas procesów nadania. Dodatkowo firma zachęca do płatności online za kupiony towar, tak by ograniczyć do minimum wymianę gotówki. Poza tym GLS wyposażył pracowników oraz kurierów w środki dezynfekujące i wytyczne chroniące ich przed zakażeniem. To wszystko sprawia, że doręczenie przesyłek przez kurierów GLS odbywa się bardzo bezpiecznie.

Dowiedz się więcej o bezpiecznym odbieraniu i nadawaniu przesyłek: https://gls-group.eu/PL/pl/aktualnosci-przeglad/koronawirus-dzia-ania-prewencyjne-