Do Brodnicy wrócili z medalem. Wyjątkowe wyróżnienie dla firmy Vinteq.

Państwa Unii Europejskiej, w tym Polska, coraz mocniej odczuwają skutki zanieczyszczenia środowiska. Ich emisja towarzyszy każdej naszej gospodarczej aktywności. We znaki dają nam się m.in. uciążliwe zapachy, które powstają w procesach produkcji spożywczej, kompostowniach, biogazowniach, zakładach przetwórstwa odpadów oraz oczyszczalniach ścieków. Jak je eliminować? Odpowiedź na to pytanie zna brodnicka marka Vinteq - laureat tegorocznej edycji konkursu o Złoty Medal Targów Poznańskich.

Firma Vinteq zajmuje się nie tylko produkcją systemów eliminacji uciążliwych zapachów, ale także doborem, instalacją oraz wdrożeniem linii technologicznych do produkcji prażynek, chipsów i innych produktów spożywczych. Skupia się na realizację tych procesów, w których dysponuje sprawdzonymi, niezawodnymi rozwiązaniami i może polegać na swoim specjalistycznym doświadczeniu. Oferuje kompletne instalacje, w tym serwis oraz konserwację. W tym roku firma promuje urządzenia do eliminacji uciążliwych zapachów i zgłosiła do konkursu o Złoty Medal MTP urządzenie Marodour.

Marodour zaprojektowany został przez firmę Centrair, która produkuje m.in. separatory odśrodkowe, filtry UV, filtry węglowe oraz urządzenia do separacji uciążliwych zapachów . W zależności od zastosowania, stężenia związków w gazach procesowych, wymaganej wydajności oraz warunków otoczenia urządzenia łączone są w odpowiednie zestawy tworząc linie technologiczne zapewniające wysokowydajną eliminację uciążliwych zapachów i niebezpiecznych związków takich jak siarkowodór. Co sprawiło, że to właśnie Marodour zasłużył na Złoty Medal MTP?

Sąd Konkursowy zadecydował o przyznaniu wyróżnienia ze względu na innowacyjność i wysoką jakość urządzenia. Jego niewielkie gabaryty pozwalają na instalację urządzenia nawet w małych, ciasnych pomieszczeniach. Doskonale sprawdzi się więc w lokalach gastronomicznych, przepompowniach wody, lokalnych śmietnikach czy fermach zlokalizowanych w pobliżu skupisk miejskich. Urządzenie zasysa powietrze ze źródła odoru za pomocą wentylatora, a następnie oczyszcza je w reaktorze UV z systemem ColdOX? i w filtrze z węglem aktywowanym.

Inspektorat Ochrony Środowiska coraz częściej otrzymuje skargi dotyczące emisji przykrych zapachów. Stają się one poważnym problemem zarówno przedsiębiorstw, jak i mieszkańców wszystkich krajów Unii Europejskiej, w tym Polski. Na szczęście dzięki rozwijającej się technologii jesteśmy wyposażeni do walki z uciążliwymi zapachami. Jednym z nich jest właśnie Marodour, który skutecznie się z nimi rozprawi. Złoty Medal MTP jest najlepszym certyfikatem jego innowacyjności i jakości.