Lubimy pomagać

Pomoc za jeden uśmiech dziecka - brzmi pięknie. Taki jest cel firmy Vestor.

xx x

Dlaczego lubimy pomagać W dzisiejszych czasach, na świecie nietrudno dostrzec niesprawiedliwość, wiele problemów. Nierówności społeczne są mocno zauważalne. Szczególnie widoczne jest to w odniesieniu do dzieci. Dlatego też, niezwykle często organizowane są różnego rodzaju akcje, zakładane fundacje, które za cel obierają sobie właśnie pomoc najmłodszym. Na pewno znaczenie ma też fakt, że wdzięczność dziecka jest czymś niezwykłym - najmłodsi jednym uśmiechem potrafią rozjaśnić cały dzień.

"Kolekcja" uśmiechów Vestor Sośniak Justyna Sosnowiec - te cztery słowa mogłyby być synonimem niesienia radości dzieciom. Ta firma zajmuje się telemarketingiem i profesjonalnym pozyskiwaniem sponsorów dla tych instytucji, które działają na rzecz dzieci, a same mają problem ze zdobyciem środków finansowych. Do takich instytucji należą Domy Dziecka, Rodzinne Domy Dziecka, Świetlice Środowiskowe, czy innego rodzaju placówki opiekuńcze. Jak deklaruje firma, w całej jej historii nie zdarzyło się jeszcze, żeby rozpoczęta zbiórka funduszy nie została doprowadzona do końca. Ludzi, którzy, mając takie możliwości, chcą pomóc w zamian za uśmiech na dziecięcej twarzy jest naprawdę sporo. Vestor organizuje dla najmłodszych zabawy plenerowe, eventy mikołajkowe czy związane z Dniem Dziecka. Oczywiście, wszystkie imprezy są prowadzone pod okiem wykwalifikowanych animatorów, którzy dbają o bezpieczeństwo dzieci. Niezliczona jest też ilość atrakcji - dmuchane "budowle", malowanie twarzy, stanowiska z popcornem i watą cukrową, konkursy z nagrodami. W imprezach biorą udział również darczyńcy, którzy mogą dzięki temu na własne oczy zobaczyć jaką radość sprawili dzieciom. Vestor to nie tylko eventy, to także konkretna, materialna pomoc, polegająca na przykład na doposażaniu w książki bibliotek i świetlic szpitalnych, pokrywanie kosztów zakupu wózków inwalidzkich dla dzieci niepełnosprawnych, czy zakup projektorów i zestawów multimedialnych dla różnego rodzaju placówek opiekuńczych.

Jak działa Vestor

Schemat działania firmy jest prosty. Pierwszym krokiem jest rozmowa konsultanta z dyrekcją placówki - podczas niej omawiane są szczegóły pomocy, jakiej mogą udzielić sponsorzy, na przykład doposażenia instytucji w pomoce dydaktyczne. Następnie, jeżeli dyrekcja zdecyduje się przystąpić do akcji, kurier dostarcza na miejsce projektor, książki czy inne, potrzebne przedmioty. Kiedy przesyłka znajdzie się w placówce, pracownicy Vestora wykonują setki telefonów, żeby znaleźć sponsorów, którzy wspomogą finansowo daną placówkę. Kiedy uda się już zebrać wystarczająco wielu sponsorów, Vestor wysyła do placówki pełną listę darczyńców. Niejednokrotnie zdarza się, że dzieciaki, chcąc podziękować ofiarodawcom rysują dla nich wyjątkowe dyplomy, laurki. Ma to niewątpliwy urok.

Żeby móc skontaktować się z pracownikiem Vestora i zadeklarować chęć wsparcia organizacji, warto zajrzeć na stronę vestor.org.pl i tam w zakładce Kontakt odnaleźć wszystkie niezbędne informacje. Warto pomagać, warto wspierać najmłodszych w ich celach, planach, dążeniach i właśnie Vestor stara się to jak najbardziej ułatwić i dobrze zorganizować.