Sklep z długopisami na stronach... MSWiA

Pod oficjalnymi adresami internetowymi należącymi do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji do niedawna można było znaleźć stronę... producenta m.in artykułów biurowych. Witryna zniknęła po interwencji portalu niebezpiecznik.pl

Chodzi dokładnie o dwa adresy: www1.mswia.gov.pl oraz informatyzacja.gov.pl. Zwrócił na nie uwagę jeden z czytelników portalu niebezpiecznik.pl. Wbrew temu co mogłaby sugerować ich nazwa, oba odsyłały bowiem użytkowników do wspomnianej strony komercyjnej firmy.

Serwis zastanawiał się, czy to pozostałość po jakiejś starej konfiguracji czy też może celowe działanie, np. kogoś, kto dorabia sobie jako pozycjoner stron internetowych. Jak zwracają bowiem uwagę autorzy artykułu, linki z domeny .gov.pl są uważane za bardzo wartościowe.

Portal poinformował o sprawie biuro prasowe resortu. Jak czytamy na stronie, z oficjalnej odpowiedzi MSWiA dowiedział się, że "nie nastąpiło włamanie na którykolwiek z serwerów Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Niewłaściwe przekierowanie spowodowane było niezaktualizowanym fragmentem konfiguracji. Po wykryciu błędu został on niezwłocznie naprawiony."

Konflikt z Romami. Będzie następne starcie? [WIDEO >>